• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Sanal Kart Nasıl İptal Edilir, Sanal Kartı Kapatma 2021

Sanal Kart Nasıl İptal Edilir, Sanal Kartı Kapatma 2021

Sanal Kart Nasıl İptal Edilir, Sanal Kartı Kapatma

Sanal Kart Nasıl İptal Edilir, Sanal Kartı Kapatma işlemi nasıl yapılır? Tüm sorularınızın cevabını yazımızda paylaşıyoruz.

Sanal Kart Nedir?

Kredi kartını İnternet ortamındaki alışverişlerde kullanmak istemeyen kullanıcılar sanal kart işlemlerine başvuru yaparak alım işlemlerini gerçekleştirirler. Bu sayede kredi kartı bilgilerini güvende tutarak sadece sanal kart içerisine yükleyecekleri para miktarı kadar harcama yapmış olurlar. İstedikleri zaman açabilecekleri bu sanal kart bilgilerini, istedikleri zamanda kapatarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Sanal kart nedir? Sanal kart açma işlemi nasıl yapılır

İnternet Üzerinden Sanal Kart Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kendi adınıza ait olan bir banka hesabının İnternet bankacılığını kullanıyorsanız istediğiniz zaman sanal kart açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için gereken tek şey kullandığınız cihazda İnternet bağlantısının olması yeterli olur. İnternet bankacılığına girdikten sonra hesap aç bölümünde sanal kart aç bölümünü takip ederek hesap açılımını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hesap açma işleminin kolaylığı kadar sanal kart kapatma işlemi de sistem üzerinden kolayca gerçekleşir.

 

Sanal Kartın Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Sanal kart aktif olarak kullandığınız kredi kartınızın üzerinden kullanacağınız için yıllık ayrı bir aidat ücreti vermenize gerek kalmıyor. Bu kart işlemi açması ücretsizdir. Bunun nedeni aktif olarak kullandığınız kredi kartından tahsil edildiği için sanal kartınızdan alınmıyor. Sanal kart sistemi ile özel indirimlerden ve size sunulan bonus puanlarından kolayca faydalanabilirsiniz. Sanal kart üzerinden taksitlendirme işlemlerini yaparak internet üzerinden kolayca kullanabilirsiniz. Sanal kartların son kesim tarihi kredi kartınızın kesim tarihi ile aynı gün olarak belirlenir. Çünkü iki kart birbirine bağlıdır.

Sanal Kart Nasıl İptal Edilir

Sanal Kart Nasıl İptal Edilir, Sanal kart kapama işlemleri

Sanal kart kullanımı iptal etmek çok basittir. Sanal kart açma işlemi ne kadar basit ise kapama yapma da bir o kadar basittir. Kullanmakta olduğunuz banka kredi kartının internet bankacılığına bağlanarak Kartlar kısmına geliniz. Karşınıza o banka ya ait olan kredi kartlarınız veya hesap kartlarınız çıkacaktır. Burada kredi kartınızı seçerek ilerlediğiniz de sanal kartınızı da göreceksiniz. Sanal kart sekmesine tıkladığınız zaman karşınıza çıkan ekranda sanal kartı iptal etme veya sanal kartı kapatma ile ilgili terimlerden birine tıkladığınızda sanal kartınız kullanıma kapatılmış olacaktır.

 

 

* Kredi kartı ve bankaların kredi kartı faiz oranları hakkında bilgi almak isterseniz tıklayınız.