• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Senetle Para Veren Kuyumcular ( Ankara, İstanbul, İzmir ) 2021

Senetle Para Veren Kuyumcular ( Ankara, İstanbul, İzmir ) 2021

Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle Para Veren Kuyumcular isimli yazı dizimizde bankalardan kredi çekemeyen kişilere kolaylık sağlamak adına kuyumcular tarafından kolaylık işlemidir. Senetle para veren kuyumculara internet ortamında verdikleri ilan ile ulaşabilirsiniz. Kuyumcular da tefeciler ile aynı mantık ile çalışmakta olsalar bile daha güvenilir oldukları kesindir. Ancak bu kesinlikle bu işlemin yasal olmadığı gerçeğini değiştirmez.

 

Yıllardır nakit sıkıntısı çeken kişilerin ilk başvurdukları yöntem kredi kartı , taksitli altın alıp bozdurmak olurdu. Torba yasadan çıkan kanun ile birlikte altın satışının yasaklanması ile birlikte bu uygulama geçerliliğini yitirdi. Kuyumcular da kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte senetle para vermeye başladılar. Acil nakit ihtiyaçlarınızı kuyumcular ile senet karşılığı para alarak giderebiliriz. Ancak kuyumcunun güvenilir olması şartını kesinlikle unutmayın. Genellikle yüksek faiz ile senet karşılığı para veren kişiler tefeciler ile işbirliği halinde bulunduğunu unutmayın.

Senetle Para Veren Kuyumcular Nereler

İstanbul’da senetle para veren kuyumcular

İstanbul gibi metropol şehirlerde güven duygusu çok önemli olup , tanımadığınız kişiler ile bu işlemi yapmaktan kaçının. Tanımadığınız kişiler ile yapacağınız alışveriş sonucunda senetleri değiştirip borç yükünüzü arttırabilir. Bu durumda maddi açıdan sıkıntı yaşadığınız günlerde daha da içinden çıkamaz bir hale giremezsiniz.

 

Ankara’da senetle para veren kuyumcular

Ankara gibi metropol şehirlerde güven duygusu çok önemli olup , tanımadığınız kişiler ile bu işlemi yapmaktan kaçının. Tanımadığınız kişiler ile yapacağınız alışveriş sonucunda senetleri değiştirip borç yükünüzü arttırabilir. Bu durumda maddi açıdan sıkıntı yaşadığınız günlerde daha da içinden çıkamaz bir hale giremezsiniz.

 

İzmir’de senetle para veren kuyumcular

İzmir gibi metropol şehirlerde güven duygusu çok önemli olup , tanımadığınız kişiler ile bu işlemi yapmaktan kaçının. Tanımadığınız kişiler ile yapacağınız alışveriş sonucunda senetleri değiştirip borç yükünüzü arttırabilir. Bu durumda maddi açıdan sıkıntı yaşadığınız günlerde daha da içinden çıkamaz bir hale giremezsiniz.

 

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropol şehirlerde senetle kredi veren kuyumculara oldukça sık rastlansa dahi bu işlemi yapmak yerine yakın çevrenize danışmanız da fayda olduğunu unutmayın. Bu işlemler yasal olmayıp başınızı belaya sokabilme ihtimaliniz oldukça kuvvetlidir.

 

Senetle Para Veren Kuyumcular ile Bu İşlem Yasal mıdır?

Yazımızın aralarında belirttiğimiz üzere kuyumcudan senet karşılığı para alma işlemleri yasal değildir. Hiç bir yasal dayanağı olmayan bu işlemlerde çok dikkat etmelisiniz. Aksi halde başınız belaya girebilir. Güvenilir bir kuyumcu ile çalışma yapmanızı öneririz.

Senetle Para Veren Kuyumcular Yasam mıdır?

 

* Senet Karşılığı Kredi çekme hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.