• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Sermayesiz veya Az sermaye ile yapılabilecek İş Fikirleri

Sermayesiz veya Az sermaye ile yapılabilecek İş Fikirleri

Sermayesiz veya Az sermaye ile yapılabilecek İş Fikirleri

Kendi işinizi kurmak ve ekonominizi kuvvetlendirmek istiyorsanız bu iş fikirleri tam sizlere göre. 2021 yılında düşük bütçeli bir sermaye gerektiren veya sıfır sermaye ile ticarete başlayabileceğiniz iş fikirleri ile size mantıklı gelen ve sermayenize göre seçenekleri sizler için listeledik. Listemiz de bulunan yeni iş fikirleri sürekli güncellenmekte ve iş yeri açma maliyetleri gibi hususlar hakkında ilave bilgiler vermektedir.

Bu makalemizi okumak için sayfamıza girmiş olduğunuzu düşünürsek bile ticarete başlamayı kafanıza koymuş olduğunuzu görmekteyiz. Ne demişler başlamak bitirmenin yarısıdır. Ufak bütçe ile bile iş sahibi olmanın yollarını sizlere aktaracağız. Önemli olan işi kurmak değil devamını getirebilecek hamlelerde bulunmak ve ilk günkü heyecan ile işinize dört elle sarılmaktır.

Bebek ve Doğum Fotoğrafçılığı

Sosyal medyanın da etkisiyle bugünümüzde giderek daha çok insan doğum ve bebek fotoğrafçılarına başvuruyor. Dolayısıyla ebeveynler en özel anlarını profesyonel ellerle ölümsüzleştirirken, fotoğrafçılar da bu incelikli işten para kazanıyor.

Fotoğrafçının ismini duyurması ve kuşkusuz anne-babaya iyi hizmet vermesi sayesinde, aylık gelir asgari ücretin “en az” iki katına çıkıyor. Tabii, bu işe ne kadar ideal olduğunuzu anlamanız amacıyla ilk olarak doğum ve bebekler ile ilgili geniş bir bilgi birikimine sahip olmalısınız derim.

Bebek ve doğum fotoğrafçısı açmak için neler gerekir hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Avm de Stand Açmak

AVM standları da düşünebileceğiniz bir başka iş fikri. İnsanların vazgeçilmez uğrak noktalarından biri durumuna gelen alış veriş merkezleri, pek çok değişik girişimciye bulunduğu gibi stand açmak isteyenlere de iyi miktarda kazanç vaat ediyor.

Çay ve kahve standı, kozmetik ve parfüm standı, tatlı standı, çiğ köfte standı, hediyelik eşya standı değişik iş fikirlerinden yalnızca bazıları.

Ayrıca isteyenler belli bir markanın bayiliğini alarak da işini bir bakıma garantileyebiliyor. Tabii bu alanda neyi tercih edeceğiniz tamamiyle size bağlı. Ama işe girmeden evvelce her vakitte gibi ayrıntılı tetkik gerçekleştirmeyi unutmamanız gerekiyor.

AVM’lerde stand açmak ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilmek amacıyla tıklayın!

Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Düşük sermayeli iş fikirleri arasına balık üretim çiftliğini de eklemek istedim. Fakat burada çok dikkatli olmanız gereken bir şey var. Balık üretim çiftliği gerçekleştirme amacıyla yüzbinler de harcayabilirsiniz, daha düşük miktarlarda. Yani çok büyük bir tesis açmak istiyorsanız kuşkusuz gideriniz de yüksek olacaktır.

Fakat ufak bir tesis açmak istiyorsanız, bu işe az bir sermaye yatırmanız yeterli olacaktır. Örneğin, şu anda pek çok girişimcinin yöneldiği alabalık çiftliği işine yönelmeyi düşünebilirsiniz. İsterseniz çiftliğinizde restoran hizmeti de verebilir, bu şekilde kazancınızı arttırabilirsiniz.

Balık Çiftliği açmak ile ilgili merak ettikleriniz ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Catering Hizmeti Vermek

Başınızı çevirdiğiniz her yerde bir catering firmasının olması sizce de bu işte ne kadar çok para olduğunu kanıtlamıyor mu? Eğer dediğime katılmıyorsanız, bir kez daha düşünmelisiniz. Çünkü bugünümüzde minik dükkanlarla işe başlayarak büyük yemek fabrikaları durumuna gelen çok sayıda firma var. Siz de bu alandan ekmek yiyenlerden biri olabilirsiniz.

Eğer yemek yapmayı seviyor ve girişimci bir ruhunuz olduğunu düşünüyorsanız, catering işinde başarısız olma ihtimaliniz çok düşük. Çünkü şirketlerden tutun da çalışan insanlara, öğrencilerden organizatörlere varana kadar pek çok insan yemek ihtiyacını giderebilmek amacıyla catering firmalarına başvuruyor.

Sizler de düğün, nişan, açılış gibi detaylı organizasyonlara ya da şirketlere yemek hizmeti sunarak ciddi miktarda para kazanabilirsiniz. Catering firması açma maliyetlerini ve detaylarını ilgili yazımızda okuyabilirsiniz.

Çay Ocağı Açma

Az sermayeyle uygulanabilecek işlerden bir tanesi de bir hayli klişe olan, ama geçerliliğini de korumaya devam eden çay ocağı açma fikri. Bizler için vazgeçilmez olan çay içmek ne kadar önemli ise çay satışı yapacak yerin de hem lezzeti hemde diğer faktörleri işinizin başarılı olması konusunda önem teşkil etmektedir. Evet, siz de iyi lokasyon, kaliteli hizmet ve güler yüz faktörlerini öneme alarak bu işten para kazananlardan biri olabilirsiniz. Çok az bir sermayeyle uygulanabilecek çay ocağı işi, girişimcisinin yaratıcılığına bağlı olarak gayet iyi miktarlarda para kazandırabilir.

Örneğin; ürün yelpazenizi geniş tutabilir, çayın yanısıra müşterilerinize lezzetli atıştırmalıklar gibi hizmetler sunabilirsiniz. Bir de çay ocağınızı kalabalık caddeler üstüne ya da esnafların olduğu sokaklara kurarsanız, bu işten ekmek yememek neredeyse imkansızdır. Tabii, yapmanız gereken her zaman olduğu gibi biraz daha araştırma!

Çay ocağı açarak para kazanma hakkında detaylı analizler ve maliyetler için bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aktivite Merkezi Açmak

Son zamanların tanınmış iş kollarından bir tanesi de çocuk oyun ve etkinlik merkezleri! Anne-babanın beraber iş hayatında yer alması, çocukların eskisi gibi dışarıda özgürce süre geçirememesi ve daha çoğu değişik nedenden ötürü aileler bu hizmete fazlasıyla gereksinim duyuyor.

Örneğin, alış veriş merkezlerinde açılan çocuk etkinlik merkezleri! Aileler bu mekanlara çocuklarını bırakarak hem kolaylıkla işlerini hallediyor hem de bu sırada çocuklarının eğlenceli ve kaliteli süre geçirmesini sağlıyor. Anlayacağınız çocuk oyun ve etkinlik merkezlerinin ileride çok daha tanınmış olacağı açık bir gerçek.

Oyun Aktivite merkezi açmak ne kadar maliyetlidir. Bu konu hakkında ilgili yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etüt Merkezi Açmak

Az sermayeye sahip olanların düşünmesi gereken bir başka iş fikri de etüt merkezi açmak! Genellikle de eğitimcilerin ilgisini çeken bu alan da girişimcisine yüksek miktarda para kazandırıyor. Öğrencilerin okulda aldıkları eğitimi desteklemek hedefiyle açılan etüt merkezlerinden yararlanmak bugünümüzde nerdeyse ebeveyn tarafından çocukları için mecburi bir gereksinim olarak düşünülüyor.

Çocuğunun iyi bir eğitim almasını isteyen her anne baba, etüt merkezlerinin kapısını çalıyor. Siz de bu tür bir iş gerçekleştirmeyi düşüyorsanız, etüt merkezi işinden kazançlı çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.

Etüt Merkezi açmak isteyenlere tek tavsiyemiz eğitim alanında bir geçmişiniz yok ise anlayamayacağınız bir işe yönelmemenizdir. Etüt merkezi nasıl işler ve güncel maliyetleri hakkında bilgi almak için makalemizi sizler için derledik.

Evden Eve Taşımacılık Yapma

Az sermayeyle uygulanabilecek iş fikirlerinden bir öteki de evden eve taşımacılık. Çoğu bireyin ev sahibi olmaması, öğrenci sayılarının çokluğu, insanların sık sık ev değiştirmesi gibi nedenler nakliye pazarında çalışanların yüzünü güldürüyor.

Hızla büyüyen taşımacılık pazarında şuursuz bir şekilde iş yapanlar hayal kırıklığına uğruyor belki ama bu alanda cüzdanını dolduranların adedi da hiç az değil! Yani siz de evden eve taşımacılık diğer adıyla nakliye işiyle ilgileniyorsanız; ilk etapta iyi bir tetkik yapmalı, fakat para kazanacağınızdan emin olduktan sonra ilk adımınızı atmalısınız. Çünkü doğru adımlarla taşımacılık pazarından kamyonla para kazanmanız gayet mümkün!

Nakliyat firması kurmak için hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Freelance İş Yapmak

Günümüzde az sermayeye sahip olanların düşünmesi gereken bir başka iş fikri ise freelance işler! Evet, yazarlık, logo tasarımı, internet tasarım, editörlük, satış ortaklığı, çevrimiçi satış gibi işlerin bulunduğu bu alandan para kazananların adedi da her geride bıraktığımız gün biraz daha artıyor. Ama tabii bu alanda da ilgi etmeniz gereken belli başlı noktalar var.

Örneğin, gerçekleştireceğiniz işi ve sizi izah eden kaliteli bir internet siteniz olmalı. Belki ilk etapta reklam amacıyla bir oran para harcamalısınız.

Aldığınız işleri ne olursa olsun saatinde teslim etmelisiniz ve aslında en iyi hizmeti vereceğiniz bir alanda insanlara hizmet vermelisiniz. Eğer bu dediklerimin size ideal olduğunu düşünüyorsanız, yöneleceğiniz alan ve iş ile ilgili daha ayrıntılı tetkik yapmaya bir an önce başlamalısınız deriz.

Güzellik Salonu Açmak

Özellikle de kadınların hiç düşünmeden bir servet yatırdığı güzellik salonları da girişimcilerin dikkatini çekiyor. Sunulacak hizmetlere ve kalitesine göre hem düşük hem de yüksek sermayeyle uygulanabilecek bu iş her halükarda girişimcisine para kazandıracak nitelikte.

Eğer siz de bu keyifli ve kazançlı işten para kazanmak istiyorsanız, güzellik salonu işinden yüzünüzün güleceğine emin olabilirsiniz. Senelerdir var olan ve popülerliğini hiçbir vakit yitirmeyecek olan bu iş ile ilgili detaylar içinse alttaki linki ziyaret edebilirsiniz.

 

* Evden Yapılabilecek İş Fikirleri hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.