• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  720848,425
  % -0,94
 • BIST 100
  %

Shiba Inu’yu Satın Almak İçin Nedenler

Shiba Inu’yu Satın Almak İçin Nedenler

2022 Öncesinde Shiba Inu’yu Satın Almanız İçin 5 Neden

Shiba Inu , 2020 yılının Ağustos ayında oluşturulan ve nispeten yeni  diyebileceğimiz bir dijital paradır. Simgesini Shiba Inu adlı bir Japon cinsi av köpeğinden ilham alarak oluşturulan dijital para, Ethereum tabanlı bir altcoindir.

Kripto para endüstrisi bu coini Dogecoin’e bir alternatif olarak görüyor ancak yapı ve amaç bakımından temelde farklı özellikler taşımaktadır.

Shiba Inu, 21 milyar doları aşan değeriyle piyasa değeri açısından en büyük madeni paralardan biridir ve Şu anda Coinmarketcap’ta 13. sırada popülaritesini muhafaza etmektedir.

2022’de Kripto Paralar için Ne Bekleniyor

Kripto Para Birimlerinde 2022 İçin Neler Bekleniyor? 2021 kripto para birimleri için harika bir yıldı, bazıları yükseldi ve tekrar düştü veya tam tersi oldu. Sonuç itibariyle  gerçek şu ki, daha fazla yatırımcının dijital paraya

İlgili İçerik

Shiba Inu son aylarda muazzam bir büyüme gösterdi ve  bu yıl Shiba Inu yüzde 47 milyondan fazla büyüyerek bazı şanslı kişilerin büyük kazançlar elde etmesine olanak sağladı.

Bununla birlikte, diğer kripto para birimleri gibi fiyatı da çeşitli nedenlerden dolayı dalgalanmaktadır.

Bu madeni paraya yatırım yapmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler vardır:

Tüm kripto para birimleri değişkendir ve bu durum, fiyatlarının herhangi bir zamanda her iki yönde de değişebileceği anlamına gelir. Bu sebeple dikkatli olmalısınız ve asla kaybetmeyi göze alamayacağınız kadar yatırım yapmamalısınız. Ayrıca tüm bütçeyi tek bir projeye yatırmak yerine yatırımlarınızı birden fazla para biriminde çeşitlendirmek en iyi yöntem olacaktır.

2022’de En İyi 7 Kripto Para Hangisi

2022 Yılına Bu 7 Kripto Para Birimine Yatırım Yaparak Girin   Büyük potansiyele sahip kripto para birimleri arasında2022'de hangilerine yatırım yapılmalı?

İlgili İçerik

1. Birden Fazla Borsada Listeleme

Dijital para biriminin değeri ile erişim arasında güçlü bir ilişki vardır ve bir para birimine kolayca erişilebilirse, değeri artma eğilimindedir. 

Shiba Inu bir dizi borsada yer aldı, ancak son zamanlarda OKEX ve Binance dahil olmak üzere birkaç borsada listelendi. Mayıs 2021’de bu iki borsada listelendiğinde fiyatı önemli ölçüde arttı. Ekim ayında Shiba Inu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) en büyük borsa olan Coinbase World’de listelendi. Bu listeyi takiben, kripto para sadece iki gün içinde %40, ardından Kraken’de listelendiğinde Kasım ayında %20 arttı.

2022’de bu madeni para, daha fazla borsada listelenecek ve bu da muhtemelen değerini artıracaktır.

2. Shiba Inu Büyüme Süreci

Shiba Inu, selefi Dogecoin gibi bir şaka parası olarak başlarda alay konusu oldu ve  bu madeni paranın değeri büyük ölçüde meme durumuna bağlıydı, ancak daha fazla insan madeni paraya ilgi duydukça ilgili coinin kullanışlılığı artıyor gibi görünüyor.

Bazı ciddi şirketler, bu coinin ödeme olarak alınmasına şimdiden ilgi gösterdi ve bu şirketler arasında, aynı zamanda mem satan dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olan AMC Leisure Holdings ve bir bilgisayar ve elektronik e-ticaret mağazası olan Newegg Commerce yer alıyor. Bu şirketler, ürünleri için ödeme olarak Shib tokenlerini kabul etmeye başlamayı planlıyor.

Bu coinleri ödeme olarak kabul etmeye istekli  bir başka potansiyel şirket de BitPay. Bunlar birkaç şirket olabilir, ancak Shiba Inu topluluğu bu parayı daha geniş platformlarda kabul görmesi için zorluyor.

2022’de yatırım yapılacak en iyi kripto paralar

Yeni Yıla Bu 7 Kripto Para Birimine Yatırım Yaparak Girin   Büyük potansiyele sahip kripto para birimleri arasında 2022'de hangilerine yatırım yapılmalı?

İlgili İçerik

3. Nominal Fiyat Hala Düşük

Shiba Inu, diğer birçok altcoin gibi (bunlar Bitcoin’in yanı sıra diğer dijital para birimleridir), hala düşük bir nominal fiyattadır. Şu anda 51.000 dolar civarında işlem gören Bitcoin ile kıyaslandığında Shiba Inu’nun fiyatı çok düşük görünüyor.

Bu makaleyi yazarken an itibariyle bu kripto para 0,000035 dolardan işlem görüyordu. Büyük sermayeniz olmadığı sürece bitcoin’in yalnızca bir kısmına yatırım yapabilirsiniz fakat  yaklaşık 100 $ karşılığında 1000’den fazla Shiba Inu coini satın alabilirsiniz.   Bu büyüme grafiğine baktığımızda, bu para birimini çevreleyen faktörler ve son aylarda gösterdiği büyüme ilerlemesi göz önüne alındığında yatırım yapmak oldukça cazip gelmektedir.

4. Shiba Inu İçin Artan Talep

Shiba Inu bir meme parası olarak başladı ve çoğu insan bunu bir şaka olarak gördü. Ancak bu algı, daha fazla insanın şakayı paylaşmak için Shiba Inu topluluğuna katılmasına ve FOMO veya Eksiklik Kaygısının bir sonucu olarak yol açmıştır. Topluluğa daha fazla insan katıldıkça, daha fazla para  girdive kullanılan talep sayısı arttı.

Bu coinin tam arzının sınırlı olduğu düşünüldüğünde artan talep, yatırımcıların nasıl alıp sattığına bağlı olarak bu madalyonun değerinin dalgalanmasına neden olmuştur ve düşüşlerden daha fazla büyüme yaşayarak büyüme grafiğini devam ettirmektedir.

Şimdi bu coine yatırım yapmak, elbette kazanç elde edeceğinizin garantisi değil, fakat şuan az da olsa satın almak, tokenin fiyatının artması durumunda sizi 2022’ye kazançlı sokacaktır.

5. Shiba Inu Balinalarının Bülkiyeti

Çok az yatırımcı Shiba Inu’nun önemli bir kısmına sahiptir. Bu büyük sahipler balinalar olarak bilinir. Kripto para birimleri dünyasındaki araştırmalar, shib tokenlerinin yaklaşık %70’inin ondan az yatırımcının gözetiminde olduğunu gösteriyor. Bu yatırımcılar bu madeni paraya inanıyor ve fiyatını artırmayı umuyor ve çoğu insan portföylerine daha fazla coin ekliyor ve bu durum shib tokenine olan talebi ve fiyatını artıran bir harekettir.

2 balina, son haftalarda cüzdanlarına sekiz milyardan fazla token ekledi. Bu satın alımlar ve diğer destek unsurlarının etkisi, bu tokenin fiyatının 2022’de yükselmesine neden olacak ve onu değerli bir yatırım haline getirecektir.