• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar 2021

Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar 2021

Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar

Taksitli nakit avans sistemleri, bankalar ve finans kuruluşları tarafından; tamamen kullanım oranının arttırılması amacı ile uygulamaya alınmış yöntemlerden biridir. Bu sistem sayesinde nakit avans çekerek, tıpkı kredi kullanır gibi borcun genel tutarı taksitli şekilde ödenmektedir. Çok uygun ve avantajlı taksitle nakit avans veren bankalar aracılığı ile kullanılan bu nakit para, toplam tutarın ödemeleri tüm aylara eşit olacak şekilde taksitler ile dağıtılması sebebiyle kolay ve kullanışlı yöntemler arasında gösterilmektedir. Ancak kısa vade sürelerinde kullanılan nakit avanslar için aynı şeyi söylemek mümkün değildir.

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli nakit avans veren bankalar arasında Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC, ING Bank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası bulunuyor.

 

Akbank Taksitli Nakit Avans Başvurusu

Akbank Axess kullanıcılarına ücretsiz taksitli nakit avans sunuyor. Banka müşterileri acil nakit ihtiyaçlarında taksitli avanslarını ücretsiz bir şekilde 9 aya varan vadelerde kullanabiliyorlar. Akbank taksitli nakit avans başvurusu için “TA” yazarak 6665’e kısa mesaj göndermek yeterlidir. Ayrıca 444 25 25 telefon bankacılığı, Direkt İnternet ve Direkt Mobil ile birlikte ATM’ler ve banka şubeleri aracılığı ile de başvuru işlemi yapılabilmekte ve nakit avans anında kullanılabilmektedir.

Akbank taksitli nakit avans limiti 200 TL ile 15.000 TL arasında olup, 2 – 9 ay taksit seçeneklerinde aylık net faiz oranı %2,02’dir.

 

Denizbank Taksitli Nakit Avans Başvurusu

Denizbank kredi kartı ile 1.500 TL’ye kadar limit ile taksitli nakit avans kullanmak mümkündür. Denizbank taksitli nakit avans başvurusu için Denizbank internet bankacılığı, 444 08 00 Denizbank iletişim merkezleri ve ATM’leri kullanılabilir. Geri ödemelerde 4 ile 9 ay arasında vade süresi uygulanmaktadır.

 

Finansbank Taksitli Nakit Avans Başvurusu

İhtiyaç durumlarında Finansbank Card Finans aracılığı ile ücretsiz olarak taksitli nakit avans çekilebilmektedir. 6 veya 9 taksitle geri ödemelerinin yapıldığı nakit avans işlemleri çok fazla formaliteye takılmadan rahatlıkla tamamlanabiliyor. Finansbank taksitli nakit avans başvurusu için 0850 222 0 900 telefon bankacılığı, internet şubesi ve ATM’ler kullanılabilir.

Taksitli nakit avans işlemlerinde herhangi bir ücret alınmamakta olup, taksitli nakit avans faiz oranları aylık %2,02’dir.

 

Garanti BBVA Taksitli Nakit Avans Başvurusu

Garanti Bankası kredi kartları aracılığı ile 500 TL’den başlayan limitler ile 5 aydan 9 aya varan avansları kullanmak mümkündür. İstenilen taksit ve ödeme planları ile tüm acil nakit ihtiyaçları karşılanmaktadır. Garanti Bankası taksitli nakit avans başvuru işlemleri Alo Garanti, Garanti ATM’leri, Garanti BBVA mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilmektedir.

Taksitli nakit avans işlemleri için herhangi bir ücret ödenmemekte olup, 5 – 9 taksitli nakit avans aylık faiz oranları ise %2,02’dir.

Halkbank Taksitli Nakit Avans Başvurusu

Halkbank kredi kartları ile 200 TL ile 7.500 TL arasındaki tüm nakit ihtiyaçları 3, 6 ve 9 taksitle aylık %1,75 faiz oranı ile kullanmak mümkündür. Halkbank taksitli nakit avans başvurusu için Halkbank şubeleri, ATM’ler, internet şubesi ve 0850 222 0 400 Halkbank Diyalog kullanılabilir.

 

HSBC Taksitli Nakit Avans Başvurusu

HSBC ATM’lerinden, bireysel internet bankacılığından veya 0850 211 0 111 telefon bankacılığı üzerinden HSBS taksitli nakit avans başvurusu yapılabilmektedir. Nakit avans limiti dahilinde uygun faiz oranları ile 9 aya varan taksit seçenekleri kullanılarak acil nakit ihtiyaçları giderilebilmektedir.

HSBC taksitli nakit avans aylık faiz oranı ile vergiler hariç %2,02 olup, ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

 

ING Bank Taksitli Nakit Avans Başvurusu

ING Bank acil nakit ihtiyaçlarına taksitli nakit avans aracılığı ile çözüm buluyor. Nakit ihtiyaçlarının ING Bonus Card ile kart ile karşılanmasına olanak sunan banka İnternet şubesi, telefon bankacılığı ve ATM’ler üzerinden ING Bank taksitli nakit avans başvurusu işlemlerini kabul etmektedir.

ING Bank taksitli nakit avans aylık faiz oranı 9 aya varan vade seçeneklerinde %1,99’dur.

 

TEB Taksitli Nakit Avans Başvurusu

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Bonus ve World Card aracılığı ile nakit limiti karşılığında acil nakit ihtiyaçlarını taksitli nakit avans aracılığı ile karşılamak mümkündür. TEB taksitli nakit avans başvurusu işlemleri için TEB ATM’leri, internet şubesi ya da 0850 200 0 666 telefon bankacılığını kullanmak oldukça kolaydır. 7 gün 24 saat anında nakit avans çekilebilmekte ve 24 aya varan taksitlerle ödenmektedir.

 

Türkiye İş Bankası Taksitli Nakit Avans Başvurusu

Acil nakit ihtiyaçlarında beklemeye ihtiyaç duyulmadan Maximum Kart ayrıcalığı ile 9 aya varan taksitli nakit avans kullanmak mümkündür. Türkiye İş Bankası taksitli nakit avans başvurusu işlemleri ATM’lerden, internet şubelerinden, banka şubelerinden ve 0850 724 0 724 telefon bankacılığı üzerinden 7/24 gerçekleştirilebiliyor.

Taksitli nakit avans işlemlerinde limitler üzerinden aylık %2,02 faiz oranı uygulanmaktadır. Taksitli nakit avans limiti en az 200 TL olup, üst limiti ise kredi kartının nakit çekme limiti ile sınırlıdır.

 

Vakıfbank Taksitli Nakit Avans Başvurusu

Vakıfbank World Card kullanıcıları acil nakit ihtiyaçlarında rahatlıkla taksitli nakit avans çekebiliyorlar. Vakıfbank ATM’leri üzerinden, 444 07 24 telefon bankacılığından, internet bankacılığından, mobil bankacılık ve şubeler aracılığı ile Vakıfbank taksitli nakit avans başvurusu yapılabiliyor.

Kredi kartı aracılığı ile ATM’ler üzerinden nakit avans çekme limiti 3.000 TL olup, 4 ile 9 ay arası vade seçenekleri tercih edilebiliyor. Nakitte taksit faiz oranı ise %2.02’dir.

 

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Başvurusu

Yapı Kredi taksitli nakit avans işlemlerini masrafsız sunuyor. İnternet şubeleri aracılığı ile de taksitli nakit avans çekilmesine olanak sunan Yapı Kredi taksitli nakit avans başvurusu işlemlerinde ATM’ler aracılığı ile kolaylıkla nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor.

Dokuz aylık vade süreleri için sadece %1,99 faiz oranı uygulanmakta olup, 5 – 8 ay vade süreleri için faiz oranı %2,02’dir.

 

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Başvurusu

Ziraat Bankası taksitli nakit avans aracılığı ile nakit ihtiyaçları günün her saatinde rahatlıkla karşılanabiliyor. Banka kredi kartı aracılığı ile 9 aya varan vade sürelerinde ücretsiz taksitli nakit avans çekmek mümkündür. Ziraat Bankası taksitli nakit avans başvurusu işlemleri banka ATM’leri üzerinden, telefon bankacılığından, mobil bankacılık ve şubeler aracılığı ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Taksitli nakit avans günlük işlem minimum limit tutarı 100 TL olup, maksimum işlem tutarı ise 10.000’dir. Ancak ATM’lerden nakit avans çekim işlemlerinde günlük para çekme limitindedir.

Taksitli Nakit Avans Veren Bankaların Faiz Oranları

Taksitli nakit avans ihtiyaçlarında bankaların müşterilerine sunmuş olduğu taksitli nakit avans başvurusu ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Nakit avans faiz oranları bankalara göre değişmekte olup Nisan 2021 verilerine göre %1.99 – %2.02 arasında değişiklik göstermekte.

Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar Hangileri

Taksitli Nakit Avans Veren Bankaların Vade Oranları

Nisan 2021 verilerine göre bankalar arası farklılık gösteren nakit avans çekimlerinde vade sayısı en az 2 en fazla 24 ay taksit imkanı sunmaktadır. TEB bankası nakit avans kullanımında en fazla taksit imkanını veren banka olarak gözümüze çarpmakta.

 

* Kredi kartını kapatmak için kredi kartı nasıl kapanır hakkında makalemizi okuyabilirsiniz.