• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Tır Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Kredi Veren Bankalar

Tır Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Kredi Veren Bankalar

Tır Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Kredisi

Bankaların verdiği kredi çeşitlerinden biri olan ticari araç kredisidir. Özellikle nakliyat işiyle uğraşan kişilerin sıfır tır, kamyon veya ikinci el tır, kamyon almaları için bankalar ağır vasıta kredileri vermekte.

Kredi Veren Bankalar

Koç Finans Tır ve Kamyon Kredisi

Koç Finans’ta müşterilerine anlaşmış olduğu araç markalarıyla, müşterilerine %100’e kadar ağır vasıta kredisi vermektedir. Koç Finans, 60 ay vadeyle başlamak üzere kredi hizmeti vermektedir. Koç Finans, Ford Cargo araçları için aylık %1.30 faiz oranı uygulamakta.

Vakıfbank Tır ve Kamyon Kredisi

Vakıfbank’ta kamyon, tır, otobüs, dorse ve filo kredileri veren bir diğer bankadır. 8 yaşından küçük olan ticari araçlar için de ikinci el ticari araç kredisi vermekte. Vakıfbank’ta ticari araç kredileri için aylık %1.25 faiz oranı uygulamakta.

Ziraat Bankası Tır ve Kamyon Kredisi

Ziraat Bankası da ağır vasıta kredisi veren diğer bir bankadır. Ziraat Bankası’da kaskosu bulunmayan ticari kredilerde aylık %1.21, kaskolusu bulunan ticari kredilerde ise aylık %1.19 oranında faiz uygulamakta. Ziraat Bankası, ticari krediler adı içerisinde filo kredileri de vermekte.

Kredi Alınacak İkinci El Tır ve Kamyonlarda Aranan Şartlar

Hangi bankadan ağır vasıta kredisi alırsanız alın, aracın alıcı veya banka tarafından yapılacak kasko şartı bulunmakta. Aracın kredi borcu bitimine kadar banka adına ipotek edilecek. Satın alınacak ikinci el kamyon ve tır için alacak ağır vasıta kredilerinde aracın üzerinde şerh olmaması gerekmekte. Koç Finans dışında ki bankalar, ağır vasıta kredilerinde ekspertiz değerinin %70 ile %80 arasında ağıt vasıta kredisi kullandırmakta.

Tüzel Kişiler İçin Gereken Evraklar

Ağır vasıta kredileri alacak kişilerinden bankaların istemiş oldukları evraklardan bahsederek konumuzu sonlandıralım. Tüzel kişiler için; Oda sicil kaydı, imza sirküleri, ortaklık yapısını gösteren ve son sermaye değişikliğini gösteren ticaret sicil gazeteleri, ortakların N.C. fotokopileri, Kooperatif üyelik belgesi, araç listesi, mevcut işlere ait sözleşme ve tamamlanan ve devam eden işlerin tablosu, vergi levhası fotokopisi istenmekte.

Gerçek Kişiler İçin İstenilen Tır ve Kamyon Kredileri

Gerçek kişiler için de; Oda sicil kaydı, imza beyannamesi ve ticaret sicil gazeteleri, nüfus cüzdan fotokopileri, kooperatif üyelik belgesi, araç listesi, mevcut işlere ait sözleşmeler ve tamamlanan ve devam eden işler tablosu, vergi levhası fotokopisi istenmekte. Kamyon kredisi sorgulama ile bankaların vade ve faiz oranlarını görebilir bilgi edinebilirsiniz.