• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı

Türk Ekonomi Bankası, Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biridir. Kuruluşundan bu yana, müşterilerine özenle ve hassasiyetle yaklaşan Türk Ekonomi Bankası, her daim kredi ve kredi kartı konusunda müşterilerine kolaylık sağlıyor. Peki Türk Ekonomi Bankası kredi kartı nasıl alınır, kredi kartı limiti ne kadar, kredi başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı ( TEB Bonus Kredi Kartı )

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Türk ekonomi bankası (TEB) kredi kartı başvurusu oldukça kolay bir şekilde halledilebilir bir işlemdir. Başvuru işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey, Türk Ekonomi Bankası şubelerini ziyaret etmek veya online müşteri hizmetleri numarası üzerinden başvuru işlemi gerçekleştirmektir. Müşteri hizmetleri numarası, aşağıda verilmiştir, bu numara üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı başvurusu en geç, 1 hafta içerisinde sonuçlanmakta ve en geç 14 gün içerisinde kredi kartınız adresinize teslim edilmektedir.

 

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Türk Ekonomi Bankası kredi kartı limiti aylık gelirinize göre belirleniyor. Biliyorsunuz kredi kartı limiti, kredi kartı kullanım süresi ve aylık gelire göre belirlenir. Bu yüzden bu iki bilgiyi kullanmadan limit belirlemek mümkün değildir. Eğer ilk defa kredi kartı kullanıyorsanız veya kredi kartı kullanma süreniz bir yıldan kısaysa, bu durumda aylık gelirinizin en fazla iki katına kadar limitlenmiş bir kredi kartı kullanırsınız. Kredi kartı kullanım süresi bir yılı geçen kişiler için, bu limit dört kattır. Yani aylık gelirinizin dört katına kadar kredi kartı limiti almanız mümkün.

 

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı Şifre Alma

Türk Ekonomi Bankası kredi kartınız için şifre almak istiyorsanız, bu işlemi oldukça kolay ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Şifre alma işlemi TEB şubelerinden veya TEB müşteri hizmetleri üzerinden ilerlemektedir. Türk Ekonomi Bankası için, müşteri hizmetleri numarası aşağıda verilmiştir bu numara üzerinden ulaşabilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetleri: 0850 200 0666

 

TEB Kredi Kartı Erteleme

Türk Ekonomi Bankası kredi kartı borcunuzu erteleyebilirsiniz. Erteleme işlemi vade farkı alınarak yapılır. Erteleme işlemi için alınan faiz oranı her ay için %1,89’dur ve peşin olarak tahsil edilecektir. Borçlarınızın ertelenmesi için, erteleme başvurunuzu TEB müşteri hizmetleri numarası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda vermiş olduğumuz başvuru ile hızlı bir şekilde kart borcunuz ertelenir.

2 Ay erteleme için alınacak faiz (vergiler dahil değildir): %3,78 peşin faiz

3 ay erteleme için alınacak faiz: %5,67 peşin faiz

6 ay erteleme için alınacak faiz: %11,34 peşin faiz

12 ay erteleme için alınacak faiz: %22,68 peşin faiz.

 

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Türk Ekonomi Bankası kredi kartınızı oldukça kolay bir şekilde iptal edebiliyorsunuz. İptal işlemi için yapmanız gereken şeyler oldukça basittir. Kart iptal işlemi, sadece borcu olmayan kişiler için yapılmaktadır. Eğer kredi kartına 1 TL dahi olsa bir borcunuz varsa, kartı iptal edemezsiniz. Kart iptal talebi kısa sürede alınır ve işleme konma süresi en fazla bir haftadır. Bir hafta içerisinde kartınız tamamen iptal edilmiş olur. Kart iptal işlemini, TEB şubelerinden, TEB müşteri hizmetleri numarasından yapabilirsiniz. Kartınız iptal edildikten sonra, geri iade alınmaz ve yeniden açılmaz. Yeniden kart kullanmak isterseniz, başvuru yapmanız gerekir. Kartınızı kırıp atabilir ya da en yakın ATM’ye götürebilirsiniz. ATM otomatik olarak kartı yutar.

 

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

Türk Ekonomi Bankası kredi kartı faiz oranları değişkendir. Yaptığınız alışveriş türüne, işleme göre değişen oranlarda faiz talep edilir. Aşağıda talep edilen faiz türleri belirtilmiştir.

 

Limit Aşım Faizi: %1,89 olarak alınır. Limit aşıldığında talep edilmektedir.

Akdi Faiz: Kredi kartının asgari ödeme tutarı dışında kalan kısmı ödenmediğinde alınan faizdir. %1,89 olarak alınır.

Gecikme Faizi: Asgari ödeme tutarının geciktirilmesi sonucu talep edilen faiz oranıdır. %2,19 olarak talep edilir.

Nakit Avans Faizi: ATM kullanılarak, kredi kartı limitinin nakite dönüştürülmesi durumunda ödenecek faizdir, %1,89 olarak talep edilir ve kredi kartı limitiniz ne olursa olsun, günlük 10 bin TL ile sınırlıdır.

 

 

Türk Ekonomi Bankası Asgari Ödeme Oranı Ne Kadar?

Türk Ekonomi Bankası asgari ödeme oranı her bankada olduğu gibi yüzde 20-30 arasıdır. Eğer kredi kartınızı alalı henüz bir yıl olmadıysa, yüzde 30 olarak tahsil edilirken, bir yıl olduysa, yüzde 20 olarak tahsil edilmektedir. Asgari ödeme tutarı, kredi kartının toplam dönem borcunun o ay içerisinde ödenmesi gereken kısmıdır. Yani bu ay 2 bin liralık bir harcama yaptıysanız ve kartı alalı bir yıl olmadıysa, son ödeme tarihinde karta en az 600 lira yatırmak zorundasınız, aksi takdirde kartınız kullanıma kapatılabilir ve en önemlisi kredi notunuz düşebilir. Tüm bunlar kredi notunuza ciddi anlamda eksi puan yazan şeylerdir. Zamanla kredi kartı bile alamayacak kadar kötü duruma düşebilirsiniz.

 

Asgari Ödeme Tutarını Ödemezsem Hacizlik Olur Muyum?

Evet, eğer kredi kartı borcunuzun en azından asgari tutarını 3 ay boyunca ödemezseniz, maaşınıza haciz gelir. Fakat bazen maaşınızın çeyreğine el konsa bile, kredi kartı borcunun kapatılmasına yetmez. Bu gibi durumlarda eşya, araba ve ipotek haczi düşünülmektedir.  Eviniz ve aracınız aynı şekilde evdeki tüm eşyalarınız gerçek değerinin %25 altında sayılıyor.

 

Güncel Ekonomi Haberleri