• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Türkiye Finans Bankası

Türkiye Finans Bankası

Türkiye Finans Nasıl Bir Bankadır

 Türkiye Finans, Anadolu Finans ve Family Finans’ ın güçlerini birleştirmesiyle 2000 yılında kurulmuştur. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ nun kararıyla Banka’ nın unvanı Türkiye Finans Katılım Bankası A. Ş. olarak değiştirilmiştir. Türkiye Finans, müşteri odaklı bir anlayışla teknolojik yapısını ve hizmet yaklaşımını sürekli geliştirmeyi hedef edinmiştir.

 Ayrıca bankanın gelişimi ekonomi gelişimini de olumlu etkilemiştir. Müşterilerine geniş yelpazede işlem ve servis çeşitliliği sunmaktadır. Türkiye Finans, ” Hayata Katılım Bankası ” stratejisiyle yenilenmiştir. Böylece banka, yepyeni bir döneme adım atmıştır. Hayata Katılım Bankası stratejisini benimseyen banka herkesin bankası olmak yaklaşımını odak noktası olarak almıştır. Banka’ nın değişimi şubeleri ve ATM’ lerinde de gerçekleşmiştir. Türkiye Finans ‘ ın tüm banka kartlarının da görünümleri yenilenmiştir.

 Engelli bireylerin Türkiye Finans’ ın bankacılık hizmetlerinden yararlanımını kolaylaştıracak teknolojik özellikler de hayata geçirilmiştir. Türkiye Finans, tüm müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamayı misyon edinmiştir. Gelir belgesi zayıf olanlara, kredi notu düşük olanlara ihtiyaç kredisi yani ihtiyaç finansmanı sağlayabilmektedir. Türkiye Finans’ ta kişilerin bireysel ihtiyaçlarına özel ayrı ayrı krediler bulunmaktadır.

 Türkiye Finans’ ı Kimler Yönetiyor, Banka’ nın Sahibi Kim

 Türkiye Finans Katılım Bankası, Suudi Arabistan’ ın ilk bankasıdır. Wael Abdülaziz, yönetim kurulu üyesi ve genel müdürdür.

 1 Kasım 2016 tarihinde Türkiye Finans Katılım Bankası’ nın Genel Müdürü olmuştur. Ahmet Mert ise genel müdür yardımcısıdır. Abdüllatif Özkaynak da

 kıdemli genel müdür yardımcısıdır.

 Katılım Bankacılığı’ nın Gelişiminde Nakit Yönetimi

 Bankacılıktaki nakit yönetimi, bireylerin ve şirketlerin çeşitli sebeplerle yaptıkları ödemeler, para transferleri ve tahsilatlardır. Şirketlerin etkin nakit yönetimi yapabilmesi için bankacılıktaki ilgili finansal ürünlerin doğru şekilde kullanılabilmesi, ödeme ve transferlerinin ucuza yapılabilmesi gerekmektedir. Bankacılıktaki nakit yönetimini amacı, operasyonel maliyetleri düşürmektir. Katılım Bankaları fon toplarken kar ve zarara göre, fon kullandırırken de ticaret ve ortaklık yöntemine göre faaliyet gösterirler.

 Bankaların gelir çeşitliliği yaratabilmesi her geçen gün daha da fazla önem kazanmaktadır. Katılım Bankacılığı Türkiye’ de özel finans kurumudur ve temelinde İslami Bankacılık prensiplerine göre çalışan bir bankadır.

Türkiye Finans Bankası Müşteri Hizmetleri

Türkiye Finans müşteri hizmetleri sistemini değiştirerek yeni bir yeniliğe gidildi. Ses tanıma sistemi ile bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat hızlı bir şekilde tüm bankacılık işlemlerini artık telefon ile yapabilirsiniz. Türkiye Finans Müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 22 44

Türkiye Finans İnternet bankacılığı veya banka kartı şifreniz bloke oldu ise veya kart kayıp çalınma durumlarında hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.