• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  527082,166
  % -2,50
 • BIST 100
  %

Türkiye Finans Kredi Kartı

Türkiye Finans Kredi Kartı

Türkiye Finans Kredi Kartı

Türkiye Finans, ülkemizin en önemli finans kuruluşlarından biridir. Kurulduğu ilk günden bu yana, başarılı bir şekilde katılım bankacılığı sektöründe hizmet veren kurum, her zaman en iyisi için çabalamakta ve müşterilere hizmet sunmaktadır. Türkiye Finans Bankası, katılım sektöründe hizmet verdiği için vermiş olduğu kredi kartı da faiz sistemine göre değil, eksi bakiyeli cari hesap sistemine göre işler. Bu yazıda, detaylıca bunları anlatacağız.

Türkiye Finans Kredi Kartı Nedir?

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Türkiye Finans Katılım Bankası’na rahatlıkla kredi kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, en yakın TF şubesine başvuruda bulunmak olacaktır. Başvurunuz incelenecek ve kısa süre içerisinde kredi kartı talebiniz kabul edilecektir. Başvuru kabulü için bazı temel şartlar vardır.

 • Borç ödemelerinin düzenli ve iyi olması
 • Daha önce borç aksatılmamış olması
 • Hesabında bir miktar para bulundurması
 • Aylık gelirinin istediği cari limite uygun olması

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..

 

Türkite Finans Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Türkiye Finans kredi kartının limiti yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlara göre belirleniyor. Eğer aylık geliriniz yüksekse, yüksek limitli cari hesabınızı kullanabilirsiniz. Cari hesaba göre limit şu şekilde işler.

 

 • Diyelim ki hesabınızda 5,000 lira var ve aylık geliriniz 5,000 lira.
 • TF size 10 bin lira cari limit verdi, bu durumda hesabınızda 5 bin lira varken 15 bin lira harcayabilirsiniz.
 • Beş bin lira bittiğinde cari limiti kullanabilirsiniz.
 • Üstelik bazı özel harcamalar dışında yaptığınız harcamayı taksitlendirme imkânınız da bulunuyor.
 • Limit genelde aylık gelirin 2-3 katı şeklinde veriliyor en fazla.

 

Türkiye Finans Kredi Kartı Şifre Alma

 

Türkiye Finans kredi kartı şifre alma işlemi basitçe halledilir. Öncelikle kullandığınız karta şifre atamak için TF şubelerini aramanız gerekiyor. TF şubelerini aradıktan sonra, kredi kartı başvurusu yaptığınızı ve kart şifresi almak istediğinizi belirtiyorsunuz. TF şubeleri en geç birkaç dakika içerisinde başvurunuzu alıyor ve kart şifrenizi anında hesabınıza veriyor. Kart şifrenizi aldıktan kısa bir süre sonra hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 0850 222 22 44

 

Türkiye Finans Kredi Kartı Erteleme

Türkiye Finans bankası kredi kartı erteleme işlemi için, müşteri hizmetlerini arayabilir veya doğrudan şubeye başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi kartı erteleme işlemi, erteleme talebi alındığı gün gerçekleşmektedir. Türkiye Finans, bir katılım bankası olduğundan en fazla 3 ay kredi kartı erteleme işlemi gerçekleştirmektedir.

Türkiye Finans Kredi Kartı Erteleme İçin Şubeye gidebilirsiniz.

Erteleme Kar Payı Oranları

1 Ay erteleme: Kredi kartı borcunuzu bir ay ertelemeye karar verdiğinizde ödeyeceğiniz kar payı oranı %1,89’dur.

2 Ay erteleme: Kredi kartı borcunuzu iki ay ertelemeye karar verdiğinizde ödeyeceğiniz kar payı oranı %3,78’tir.

3 Ay erteleme: Kredi kartı borcunuzu üç ay ertelemeye karar verdiğinizde ödeyeceğiniz kar payı oranı %5,77’dir

 

Türkiye Finans Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans kredi kartı iptal işlemi için yapmanız gereken ilk şey, Türkiye Finans bankasıyla görüşmek olmalıdır. Yukarıda vermiş olduğumuz müşteri hizmetleri numarasını kullanarak banka ile görüşün ve kart iptali isteyin. Banka en geç 1 hafta içerisinde kartınızı kullanıma kapatır. Siz bu arada nakit kartı kullanmaya devam edebilirsiniz. Nakit kart, hesabınızdaki parayı kullanabileceğiniz bir karttır. Kredi kartı ise, borç alarak harcama yaptığınız karttır.

İptal işleminin sonuçlanması genelde bir hafta sürmektedir. Bir hafta boyuna hala iptal olmadıysa, bankanızı arayarak iptal işlemi hakkında bilgi isteyin. Büyük ihtimalle kısa sürede kartın iptal edileceğini söyler. Eğer kartınızda borç varsa, bu süreçte iptal işlemi gerçekleşmez. Bu nedenle kart borcunuzun eksiksiz bir şekilde ödenmiş olması büyük önem taşıyor.

 

Türkiye Finans Bankası Kredi Kartı Kar Payı Oranları

Türkiye Finans Bankası bir katılım bankası olduğundan müşterilerinden faiz almaz. Bunun yerine islami usüllere uygun, kâr payı adı verilen ve ticari risk sistemine göre ilerleyen bir bedel alır. Bu bedel sabit değildir değişebilir, işin içinde ticaret olduğundan oranlar sabit olmamakta. Kar payı oranları her işlem için değişen oranlarda alınır.

Alışveriş, Nakit Çekim Oranı: %1,89’dur. Kart bakiyeniz eksiye düştüğünde Türkiye finans kartınızdaki parayı kullanırsınız.

Taksitli işlem oranı: %1,89’dur.  Yaptığınız harcamaları bu orandan taksitlendirirsiniz.

Limit Aşım Oranı: Böyle bir özellik yok.

Akdi Oran:  %1,89

Gecikme Oranı: %2,19, artı vergi ve komisyon.

 

Türkiye Finans bankası bir katılım bankası olduğundan talep ettiği oranlar, standart bankalardan daha farklı olabiliyor. Bu yüzden bunu belirtmekte fayda görüyorum. Başvuru yaptığınız esnada, bankanın bazı özelliklerini kullanamazsınız. Kullanamayacağınız özellikler yukarıda verilmiştir.

 

Türkiye Finans Bankası Asgari Ödeme Oranı

Türkiye Finans Bankası asgari ödeme oranı %100’dür. Kredi kartından yaptığınız harcamaları, ay sonunda bankaya kesin olarak ödemek zorundasınız. Ödemediğiniz takdirde gecikme oranı ve cezası ödersiniz. Tabi bu cezalar ve oranlar, borcunu taksitlendirmeyenler için geçerli. Diyelim ki karttan 5 bin lira harcadınız, bu harcamayı taksitlendirmezseniz, hesap kesim tarihinde bunu ödeyeceğim demek oluyor.

Bu yüzden hesap kesim tarihinde ödeyemeyeceğiniz borçları kesinlikle taksitlendirin. Taksitlendirme işlemi bankaya ve sizin kart kullanım sürenize göre değişir. Kimileri için 12 ay taksitlendirme işlemi mümkün iken, sizin için 3 aydan fazla taksit yapılamayabilir. Yani bu durum herkes için farklıdır.

 

Borcumu Ödemezsem Ne Olur?

Kredi kartı borcunuzu ödemezseniz haciz işlemi başlatılır. Tabi haciz işlemi 3 ay sonra başlatılmaktadır, yani üç ay boyunca hiçbir kredi kartı ödemesi yapmadığınız takdirde ilk olarak maaşınıza haciz koyulması düşünülür. Maaşınızın dörtte biri, borcunuzu ödeyebilecek güçte ise, ipotek, araç ve eşya haczi düşünülmez. Böyle bir güçte değilse, mallarınız haczedilecektir. Haczedilen mallar gerçek değerinin yüzde 25 altında sayılmaktadır.