• ALTIN (TL/GR)
  783,98
  % -0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5382
  % 1,99
 • £ POUND
  18,1230
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  694782,588
  % 1,25
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar

Üniversite öğrencileri çeşitli kurum ve kuruluşlardan burs alabilmektedir. Bunlar, maddi olarak belirlenen duruma göre ya da öğrencinin başarılı olması halinde başarı bursu şeklinde sunulmaktadır. Eğitim hayatı boyunca sunulan ve kapsayıcılığı olan bir burs imkanını oluşturmaktadır. Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar nelerdir diye merak ediyor iseniz, sizler de konuya ilişkin hazırlamış olduğumuz içeriklerden yararlanabilirsiniz. Böylelikle gerekli, koşulları sağlamış olmanız halinde direkt burs başvurusunda bulunabilir ve eğitim hayatınızda bu bursu sürekli olarak temin edebilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Bursu

Bir işte çalışan ya da aile bazında belirtilen gelire sahip olan kişilere burs sağlanmayacağını bildirmiştir. Bunun dışında yabancı uyruklu öğrenciler, askeri okul öğrencileri ya da polis akademisi öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de burs vermemektedir. Her yıl belirlenen VGM eğitim bursu gene kurumun belirtmiş olduğu sayıda öğrenciye evrilir. Bu burstan yararlanma süresi 1 eğitim ve öğretim yılıdır. Miktarı her geçen yıl değişen bursun geri ödemesi yoktur.

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Bursu

İlk 5 tercihi Eğitim Fakültesi olan ve bu ilk beş tercihten birini kazanan; eğitim Fakültesi, ilgili öğretmenlik bölümlerinde okuyan öğrencilere 4 yıl sürecek Eğitim Öğretim hayatı boyunca burs verilir.

Vehbi Koç Vakfı Eğitim Bursu

Vehbi Koç Vakfı Eğitim bursunu kazanmak için üniversitelerin ilgili, bölümlerinde 100 üzerinden minimum 60; 4 üzerinden olan genel başarı ortalamasının da minimum 2,50 olması gerekmektedir. Bunun dışında eğitim öğretim hayatı boyunca herhangi bir disiplin cezası almamış olmak, TC vatandaşı olmak, maddi yardıma ihtiyacın bulunması gibi şartlar bulunmaktadır. Vakfın kendi internet adresi üzerinden her yıl öğrenciler başvuru yapabilir.

Sabancı Vakfı Eğitim Bursu

Sabancı Vakfı Eğitim bursu her yıl özel ya da devlet üniversiteleri fark etmeksizin 15 öğrenciye verilir. 9 ay süresi boyunca; aylık 900 TL olarak geri ödemesiz şekilde verilen bir burstur. Öğrencilerin bu bursları maddi desteğe göre ihtiyaç halinde belirlenip verilmektedir. Bu nedenle vakfın kendi sitesinde burs başvuru yaparken; başvuru bilgilerinde doğruluk payı olmasına önem verilmektedir.

TUBİTAK Bursları

TUBİTAK, ilk 1000 e giren öğrenciler için bir yıl olmak ve geri ödemesiz olmak kaydı ile burs sağlamaktadır.

Türkiye Diyanet Vakfı bursu

Türkiye Diyanet Vakfı; üniversite tercihleri ile birlikte İlahiyat Fakültelerinin, İlahiyat öğrencileri ve İslami bilimler öğrencileri bazında, maddi gelir bazında burs sağlamaktadır. Ayrıca başarı bursu olarak da her yıl belirli öğrencilere geri ödeme koşulu olmadan burs hizmeti vermektedir.

Diğer Burs Veren Kurumlar

 1. Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Bursu
 2. KYK Bursu
 3. Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu
 4. Akkanat Eğitim Bursu – Sağlık Bursu
 5. Adem Çelik – Beykent bursu
 6. Abdülrahman Bilimli Kültür tur Bursu
 7. Sanko Holding Bursu
 8. Abdulkadir Eris Kültür Vakfı Bursu
 9. İstanbul Ticaret Üniversitesi Bursu
 10. TEV bursu
 11. TEGV Bursu
 12. İstanbul Sanayi Odası Vakfı Eğitim Bursu