• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  527082,716
  % -2,50
 • BIST 100
  %

Üniversite’de Para Kazanabileceğiniz 7 İş Fikri

Üniversite’de Para Kazanabileceğiniz 7 İş Fikri

Üniversite’de Para Kazanabileceğiniz 7 İş Fikri

Üniversite’de arkadaşlarımızla partilemek, eğlenmek bizim için çok güzel anılar biriktirmek gerçekten çok iyi aktiviteler olabilir. Fakat Üniversite’de bir miktar para kazanmak her anlamda sizi bir adım öne taşıyacaktır. Arkadaşlarınızla daha çok gezip eğlenebileceğiniz bir vakit geçirmek istiyorsanız, bu fikirlere göz atın. Zira çoğu zahmetsiz iş fikirlerinden oluşur.

Üniversite Okurken Para Kazanma

Web Sitesi Kurun

Kendi web sitenizi kurmak daha kolay olamazdı ve en iyi yanı, sevdiğiniz herhangi bir şeyle ilgili olabilmesidir (tabii ki kanunun sınırları dahilinde). Tutkulu olduğunuz bir konuyu seçin, blog yazmaya başlayın ve sonra kazanmaya başlayın.

 

YouTuber olun

İster YouTube’un videolarınıza yerleştirdiği reklamlar ister başarılı bir kanala sahip olmanın getirdiği sponsorlu içerik fırsatları olsun, burada kazanılması gereken ciddi para vardır. YouTube videolarından para kazanmak için PewDiePie veya Zoella seviyelerine ulaşmak zorunda değilsiniz- sadece sizi ilgilendiren bir konu seçin (oyunlar, komedi ve müzik popüler olma eğilimindedir) ve basit kılavuzları veya incelemeleri bir araya getirin. Farklı bir şey sunduğunuz sürece, iyi yapmamanız için hiçbir neden yoktur. Nasıl youtuber olurum diye düşünüyorsanız yazımızı okuyunuz.

Üniversite Okurken Para Kazanma Yöntemleri

Evcil hayvan bakıcılığı

Tüm bu iş fikirleri denemeye değer, ama dürüst olmak gerekirse, hayvanlarla takılarak para kazanmaktan daha iyi bir şey var mı? Gündüzleri dışarıda olan meşgul işçilerden, birkaç hafta yurtdışına giden ailelere kadar pek çok insan, her gün köpeği bir saat kadar gezdirmek olsa bile, sevdikleri evcil hayvanlarına bakması için birine para vermeye razıdır. Pek çok evcil hayvan bakıcısı, saate minimum 50 TL kazanmaktadır.

 

Ders kitaplarını Yeniden Satın

Çoğu öğrenci bunun farkında bile değildir, kitaplığında bir servet yatıyor olabilir. Başlamak için harika bir fikir olmasına rağmen, sadece kendi ders kitaplarınızı satmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Dönem sonunda, sınıf arkadaşlarınızın ikinci el ders kitaplarını satın almayı teklif edin. Muhtemelen, oldukça düşük bir fiyatı kabul edeceklerdir çünkü bu, onları çevrimiçi olarak satma zorluğundan kurtarır.Ardından, yeni dönemin (veya yeni yılın) başında, o modülü alan en son öğrencileri bulun. Kitapları onlara satın aldığınızdan daha fazla, ancak yeni bir kopya maliyetinden daha düşük bir fiyata satarsanız, para da sizde olur. Basit arz ve talep!

 

Yaratıcı pazarlarda satış yapın

Yaratıcı bir çizginiz mi var? O zaman kendinizi sadeceon ve bionluk beğenilerine en kısa sürede bırakın! Bu siteler, grafik tasarım, müzik besteleme ve hatta yemek tarifleri geliştirme gibi yeteneklerinizden yararlanmak için mükemmel bir yerdir.

 

Dolap’ta Kıyafet Satın

Gardırobunuzda daha fazla alan var mı? Kontrol. Eski kıyafetlerinizi çevrimiçi satmanın bir dezavantajını düşünmek zor ve Dolap gibi siteler bunu çok kolaylaştırıyor. Dolabınızda fazlalık olarak gördüğünüz pek çok kıyafeti satıp 500 liranın üzerinde para kazanabilirsiniz.

 

Kendi Teslimat İşinizi Başlatın

Kendi teslimat hizmetinizi başlatmak, yürümekten para kazanmanın birçok yolundan sadece biridir, ancak bir bisikletiniz (veya bir arabanız varsa), her siparişi çok daha hızlı tamamlamanız gerekir. Akşamları ve hafta sonları, birtakım restoranların siparişlerini alabilir ve doğrudan evlere vs servis edebilirsiniz. Sabahları ise insanlara kahvelerini, gazetelerini getirebilirsiniz.