• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır? 2021

Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır? 2021

Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Yanlışlıkla farklı hesaba EFT yapan kişiler veya yaptığı EFT işleminden vazgeçip iptal etmek isteyen kişiler, Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır diye merak etmektedir.

Yazımızda yer alan bilgileri inceleyerek, yanlış yapmış olduğunuz EFT işleminin kolay bir şekilde iptal edilmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Eft İptal Etme Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankalar da birçok farklı kanal üzerinden hizmet sunmaktadır. Mobil uygulamalar ve internet bankacılığı kullanarak işlemlerin daha kolay ve hızlı olması sağlanmaktadır.Bu işlemler arasında EFT işlemi de yer almaktadır. Bu işlemler yapılırken, istenmeden bazı hatalar yapılabilmektedir. Bu yüzden VakıfBank EFT iptali nasıl yapılır konusunda yapmış olduğumuz araştırma sizlere yardımcı olacaktır.

Vakıfbank Eft İptal Etme

Vakıfbank hesabından yapmış olduğunuz EFT işleminin farklı bir hesaba gittiğini fark ettiğiniz zaman, bunu farklı kanallar üzerinden iptal ettirebilirsiniz, internet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden VakıfBank EFT iptal etme işlemi gerçekleştirilebilir. Eğer yollamış olduğunuz para karşı tarafın hesabına geçmiş bulunıyorsa; bunun için EFT iptal talebi yerine, para iade talebi oluşturabilirsiniz. Karşı tarafın parayı iade etmemesi halinde, mahkeme yolunu tercih edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Eft İptali

Eğer yanlış EFT işlemi yaptıysanız, bunu Vakıfbank 0 850 222 0 724 ve 444 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirebilirsiniz. Gerekli kontroller sağlandıktan sonra, EFT iptal işlemi gerçekleştirilecektir.

Şubeden Eft İptali

Tüm bankaların olduğu gibi Vakıfbank şubeleri üzerinden de Vakıfbank EFT iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubesine geldikten sonra, görevli çalışana iptal talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır.

Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır

İnternet Bankacılığı Eft İptali

Bankacılık işlemleri için en çok kullanılan yöntemlerden biri de internet bankacılığıdır. Bu işlemler sırasında meydana gelen hatalardan biri de EFT işlemleri gönderim hatasıdır. Böyle bir hata yaptığımızda bunu iptal ettirmek için https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr adresinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Uygulama Eft İptali

Oldukça kullanışlı ve avantajlı bir uygulama olan Vakıfbank mobil uygulaması üzerinden para transferleri bölümüne girdikten sonra EFT işlemini iptal ettirebilirsiniz.

Vakıfbank Eft İptal Etme Nasıl Yapılır

Eğer yanlışlıkla yapmış olduğunuz EFT işlemi ileri tarihli bir işlem ise bunun iptal edilmesi daha kolaydır. İstediğiniz zaman EFT işlemini basit bir şekilde iptal ettirebilirsiniz. Vakıfbank EFT iptali yapmak istediğinizde göndermiş olduğunuz tutarın alıcı tarafından çekilmemesi gerekmektedir.Para hesaptan çekildiyse, banka çalışanları alıcı ile iletişim kuracaktır. Alıcının onay vermesi durumunda tutar bank hesabınıza aktarılacaktır. Böylece EFT işlemini iptali sağlanacaktır.

 

İhtiyacınız olduğunda Kredi Kartı borcu ödenmezse ne olur hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.