• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  527541,547
  % -2,58
 • BIST 100
  %

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası, Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biridir. Kurulduğu ilk günden bu yana, başarılı işler yapmış her geçen gün büyümesini sürdüren, aktif bir özel bankadır. Toplam büyüklük bakımından da yine Türkiye’nin en büyük 10 bankası listesine girmektedir. Peki Yapı Kredi bankasından nasıl kredi kartı alabilirsiniz, Yapı Kredi Bankası kredi kartı faiz oranları ve ödeme limitleri nelerdir?

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Bankası, kredi kartı başvurusu oldukça kolay bir şekilde yapılıyor. Başvuru yapabilmek için, bankanın kendi şubelerine veya telefon bankacılığına başvurabilirsiniz. Yapacağınız bu başvuru ile hızlı bir şekilde kredi kartınızı teslim alabilir ve kullanabilirsiniz. Kart başvurusu için aşağıdaki yönetmeleri takip ediniz.

Şube Üzerinden Başvuru Yapın

 • En yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gidin.
 • Sıra numarası alın.
 • Aldığınız sıra numarası ile, müşteri temsilcisine gidin ve başvuru yapın.
 • Eğer bankada herhangi bir hesabınız yoksa, müşteri temsilcisi önce size bir hesap açacaktır.
 • Hesabınız açıldıktan sonra, kredi kartı başvurunuz onaylanacak ve 1-2 hafta içinde elinize ulaşacaktır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine sunduğu kredi kartı limiti değişkendir. Her müşteri farklı limitlerde kredi kartı alıyor. Alabileceğiniz kredi limiti, tamamen sizin aylık gelirinize göre belirleniyor. Eğer aylık geliriniz yüksekse, alabileceğiniz en yüksek kredi kartı limiti de buna göre belirleniyor. Devletin bankalara gönderdiği yasal sınır, aylık gelirin dört katıdır. Yani buna göre, hiç kimse aylık kazancının dört katından fazla limite sahip bir kredi kartı alamaz. Buna göre beş bin lira kazanan biri yirmi bin liradan yüksek limitli bir kart kullanamaz.

 • Kart kullanalı bir yıl olduysa, aylık gelirinizin en fazla dört katı, olmamışsa en fazla iki katına kadar limitlendirilmiş kart alabilirsiniz.
 • Tabi sadece bu da değil, aynı zamanda kredi notunuz da iyi olmalı. Kredi notunuza göre de alabileceğiniz limit belirleniyor.

 

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Şifre Alma

Yapı Kredi Bankası’ndan kredi kartınız için şifre almak istiyorsanız, Yapı Kredi Bankası’nın kendi şubelerine veya telefon bankacılığına erişim sağlayabilirsiniz. Bu kanal üzerinden iletişim kurabilir ve doğrudan şifre alabilirsiniz. Alacağınız şifre doğrultusunda, Yapı Kredi Bankası kredi kartınızı internet alışverişine açarak kullanabilir ve diğer pek çok alışverişlerinizde kredi kartınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 • Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Tel: 444 0 448

 

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Erteleme

Yapı Kredi Bankası kredi kartı borç erteleme işlemi rahatlıkla yapılabiliyor. Bankanın izin verdiği maksimum erteleme süresi en az 1, en çok 3 ay olarak yapılıyor. Erteleme süresince ödeyeceğiniz faiz her ay için %2,19 olacaktır. Daha uzun süre erteleme talebinde bulunmanız durumunda tahsil edilecek faiz oranı, banka tarafından değiştirilebilir.

 

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı İptali

Yapı Kredi Bankası kredi kartı iptali rahatlıkla sağlanabiliyor. İster şubelerden ister telefon bankacılığından iptal sağlayabilirsiniz. İptal işlemi en fazla iki hafta sürmektedir. İptal başvurunuz onaylandıktan sonra kartınız 15 gün içinde iptal edilmiş olur. Yapı Kredi Bankası kart iptali sağladıktan sonra, kartınızı kırıp çöpe atabilirsiniz. Çöpe atmak istemiyorsanız, herhangi bir ATM soketine yerleştirebilirsiniz. ATM soketi, kartı yutacak ve geri vermeyecektir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı İptal Etme Şubelerden de Yapılmaktadır

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası faiz oranları, kredi kartı harcama türüne göre değişkenlik gösterir. Örneğin, gecikme faizi için farklı bir oran, alışveriş işlemi için farklı bir oran ve yine, diğer işlemler için de farklı bir oranda faiz ödersiniz. Aşağıda yapacağınız işlemlere göre ödeyeceğiniz faiz oranları verilmiştir.

 

Akdi Faiz: %1,89 oranında tahsil edilir, dönem borcunun asgari ödeme tutarı kısmından kalan kısmı için talep ediliyor.

Gecikme Faizi: Asgari ödeme tutarı ödenmediğinde alınan faiz, oranı %2,19’dur.

Alışveriş Faizi: Nakit çekim alışverişleriniz için istenen faiz türüdür. Örneğin, bakkal market, kasap manav alışverişleriniz için bu faizi ödersiniz. Oranı %1,89’dur.

Nakit Avans Faizi: Kredi kartı limiti kullanılarak nakit para çekme karşılığı alınan faiz. %1,89 faiz oranı artı komisyon ücreti vardır.

Limit Aşım Faizi: Kredi kartı limitini aştığınız zaman, aşılan kısım için alınan faiz %1,89’dur.

 

Yapı Kredi Bankası Asgari Ödeme Ne Kadar?

Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerden talep ettiği asgari ödeme oranı %20 olarak belirlenmiştir. Tabi bu, bir yıl boyunca kredi kartı sahibi olmuş kişiler için geçerli bir orandır. Eğer kredi kartı alalı bir yıl olmadıysa yüzde 30 asgari ödeme oranına tabii olursunuz. Aşağıdaki örneği inceleyin;

 

 • Ahmet ilk kez kredi kartı aldı ve limiti 2000 TL. Kendisi bu ay bu limiti kullanarak 500 TL harcama yaptı ve ay sonunda %30 üzerinden 150 TL asgari tutar ödemesi yapacak.
 • Nazlı 4 yıldır kredi kartı kullanıyor, bugün yeni bir bankadan kredi kartı aldı. Limiti 5000 TL olan bu karttan 2000 TL harcama yaparsa, ay sonu bankaya 400 TL asgari tutar ödemesi yapmak gerekecek.

 

 

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve Başvurusu