• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri ?

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri ?

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri ?

2021 yılın da ve 2021 yılı öncesinde yasal takipte olanlara kredi veren bankalar, sicili bozuk olanlara veya kara listeye düşmüş banka müşterilerine kredi verilir mi? Yasal takibe düşen kişi hangi bankalardan kredi kullanabilir bu tür çok merak ettiğiniz konuları sizler için araştırdık.

Geçmiş zamanlar da bankaya olan ödemenizi yapamadınız veya kara listeye girdikten sonra borcunuzu ödediniz. Fakat kara listedeyim artık kredi kullanamam diye üzülmenize gerek kalmadı. Sicili bozulmuş ve kara listeye düşmüş kişilere bazı bankalar kredi kullandırabilmektedirler. Öncelikle devlet bankalarından olan ziraat bankası ve halk bankası, sicil bozukluğundan dolayı kredi kullanmak isteyenlere sicil affı kredisi diye adlandırdığımız finansmanlar sunmaktadırlar. Özel bankalar da ise en çok QNB Finans Bank tarafından kara listeye girmiş kişilere kredi verebilmektedir.

Sicili bozuk olanlara Kredi Vermeyen Bankalar Hangileri ?

Bazı dolandırıcı sitelerinde birtakım özel bankaların yasal takibe düşmüş kişiye kredi verme, sicil bozuk olanlara kredi verilme gibi reklamlar ile sizleri dolandırmak istemektedirler. Bu konuya çok dikkat etmeli ve hangi işleminiz olursa olsun bankaların resmi web sitelerinden işlem yapmalısınız. Aklınız da bulunması için sizlere yasal takip de olanlara kredi veren bankaları bir önceki başlıkta listeledik. Bu bankalar yasal takibe düşmüş, kredi sicili bozuk, kara listeye düşmüş kişilere kredi bir takım şartları yerine getirdiğiniz zaman kredi alma imkanınız bulunmaktadır. Bu bankalar harici diğer kamu ve özel bankalar kara listede bulunan birine kolay kredi imkanı sağlamamaktadır. Fakat yine de bankaların bu konuda tutumları her geçen gün değişmektedir. Diğer özel bankalar da kara listede olan birine kredi verme işlemlerine başlayabilirler.

Kara Liste de Olanlar veya Sicili Bozuk Olanlara Temel İhtiyaç Kredisi Veriliyor mu?

Dünya ve Ülkemizin resmen başına bela olan korona virüs den kaynaklı ekonomik sıkıntılarını biraz olsun rahatlatabilmek için krediler verilmektedir. Halk arasında korona virüs kredisi olarak da bilinen bu krediye Temel ihtiyaç kredisi adı ile devlet bankaları tarafından verilmektedir.  Bu bankalar Halk Bank, Vakıf Bank, Ziraat Bankası dır.

Temel ihtiyaç kredisi için başvurmak için şart sadece hane gelirinizin 5.000 TL altında olması gerekmektedir. Eğer gelirinizin toplamı 5.000 TL altında ise 3.000 TL ile 10.000 TL arasında ve 36 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. Üstelik kullanacağınız bu kredinin ilk 6 ayında herhangi bir ödeme yapmadan kalan taksitleri de 30 eşit taksit de ödeme yaparak kullanabilirsiniz.

Temel ihtiyaç kredisi, devlet tarafından destelenen bir kredi olduğundan dolayı gerekli şartı yerine getirmesi halinde kara liste de olanlar, sicili bozuk olanlar ve hatta yasal takip de olanlar da bu krediden faydalanabilirler.

Yasal Takibe Girenlere Kredi Çekme Kolaylığı

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar 2021

Kara listeye girmiş kişi veya işletmelerin en çok merak ettiği soru kara listeye kredi veren bankalar var mı? gibi sorulardır. Fakat kara listeye kredi verme konusunda sicil bozukluğuna veya yasal takibe düşmüş birine göre bankalar kolaylıkla kredi kullandırmazlar. Kara listedesin ve kredi kullanmak istiyorsanız bunun tek bir yolu ve şartı vardır. O da kara listeye hangi kredi veya finansman ödemesi borcunuz var ise onu kapatmaktan geçer. Hali hazırda bir bankaya ödenmemiş bir borcunuz var ise bankalar size kredi kullandırmazlar. Kara listeye girdiniz ve yasal takibe düştünüz. Fakat bir süre sonra tüm ödemelerinizi veya borçlarınızı ilgili bankalara ödediniz. Bu tür durumda bile bankalar size kredi vermezler. Kredi puanınız düşük olduğundan ve çekilecek krediyi ödeme imkanınızı gösteremediğiniz den dolayı bankalar gözünde kredi verilemez müşteri statüsündesiniz. Ama yine de kredi kullanabilmek sizin elinizde. Kaç cümledir kara listeye girmiş birisi kredi kullanamaz diyorsunuz fakat şimdi kredi kullanabilirsiniz diyorsunuz gibi içinizden bir şeyler geçirdiğinizi hissediyor gibiyim. Bu konuyu size şöyle açıklayayım. Kara listeye girdiniz ve yasal takip başladı. Bu işin sonunda bankaya olan borcunuzu tamamen ödediniz. Bir şey yapmalı ve kredi puanınızı yükseltmelisiniz. Basit bir yöntem ile kredi puanı yükseltme konusunda size ufak bir fikir vereceğim. Eğer bir kredi kartınız var ise ve banka bunu borçlarınızdan dolayı kapatmadıysa, aktif durumda ise hemen elektrik, su gibi ödemelerinizi ( faturalarınızı ) otomatik ödeme olarak kredi kartınızdan ayarlayınız. Ne kadar çok işlem ve zamanında ödeme sizlerin kredi notunu yükseltmekte bir hayli etkisi olacaktır.

Kara Listede İken Kredi Çekme Yöntemleri Neler

Kara listeye giren birinin kredi çekmesinin çok zor olduğunu hemen üst başlıkta sizlere anlatmıştık. Fakat kara listeye giren birine kredi kullandırma için farkı yöntemlerde mevcuttur. Bu yöntemin adı ipotekli kredi ile kara listedeki birinin kredi kullanabilmesidir. Herhangi bir şekilde ipotek ettireceğiniz bir taşınmaz var ise bu sayede taşınmazınızı ipotek ettirme suretiyle kredi kullanabilirsiniz. Bir başka yöntem ise kredi puanı yüksek ve geliri yüksek olan birini kefil göstererek de kredi alma imkanınız bulunmaktadır. Diğer kara listedekinin kredi çekme yöntemleri şu şekildedir ;

 • Borcunuzu ödedikten sonra mevduat hesabınıza para yatırın
 • Düzenli bir şekilde hesap akışını yakalayın
 • Ödemelerinizi kredi kartı ile otomatik ödeme sistemine geçirin
 • Kredi kartınızı düzenli ve zamanında yatırın
 • En garanti yol olan ve taşınmazınız var ise İpotekli kredi kullanın

Size ait bir taşınmaz var ve kredi kullanmak isterseniz ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankaları ve faiz oranlarını mutlaka araştırınız.