• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Yatırım Şirketi Nasıl Kurulur ?

Yatırım Şirketi Nasıl Kurulur ?

Yatırım Şirketi Nasıl Kurulur

Bir şirket adına ekonomik danışman olarak çalışılıyor ve artık kendi kanatları üzerinde uçmaya hazır bir kişi varsa kendi yatırım şirketini kurmak kendisi için doğru bir karar olacaktır. Yatırım şirketleri müşteri profili taşıyanlara bireysel mali işlemler yapmaları konusunda yardımcı olurlar ve bu yönde çeşitli hizmetler sunarlar. Bu planları uygulamaya koymak ve müşterilerin finansal hedeflerine ulaşma hayallerine yardımcı olmak için ekonomi değeri taşıyan paralarını hisse senetlerine, bonolara, yatırım fonlarına, hayat sigortasına ve diğer ekonomik yatırımlara yatırmalarının sağlanması gerekecektir.

 Yatırım şirketi nasıl kurulur?

 Yatırım şirketi için öncelikli hedef isim bulmaktır. Yatırım ve finansal ekonomi planlamalarına ve ihtiyaçlarına yardımcı olunacak potansiyel müşterileri kapsayacak bir isim bulunmalıdır. Başka bir şirketin kullanılmaya karar verilen ismi kullanıp kullanmadığını öğrenmek için internet üzerinden araştırma yapılır veya ilgili kurumlara başvurularak kontrol ettirilir. Hedeflenmesi planlanan müşteri türlerine karar verilir. İşletme sahipleri, yüksek geliri olan bireyler, orta gelire sahip aileler veya diğer hedef grupları. Uzun vadeli ve kısa vadeli hedefler de dahil olmak üzere amaçlar ve hedefler belirlemelidir. Hedef kitleye nasıl ulaşılacağı ve müşteri olmaları için insanların nasıl ikna edileceğine dair pazarlama stratejileri detaylı bir şekilde yazılır. Gerekli belgeler tamamlandıktan sonra ilgili kurumlara başvuru yapılarak müracaat edilir. İşletme başarılı bir şekilde yönetilmek isteniyorsa gerekli olan ruhsat ve izinlerin alınması gerekir

 Yatırım şirketi için yapılması gereken diğer işlemler

Ortak çalışılacak şirketlerden müşterilere sunulan hizmetlerle ilgili bilgi paketleri alınır. Müşterilere tavsiye edilecek farklı fon ve yatırım şirketleri ile temas kurulur. Bu şirketlerden ihtiyaç duyulacak pazarlama malzemeleri ve bilgi paketleri istenir.

 Yatırım şirketi kurmak için yapılması gereken son işlem

Yatırım ortaklığının tanıtımını yapmak için pazarlama malzemeleri hazırlanır: İşin tanıtımını yapmak ve potansiyeli olan müşterilere ulaşmak için broşür, internet sitesi, kartvizit, reklamlar ve diğer pazarlama malzemelerine ihtiyaç duyulur. Tek yönlü ekonomi ve yatırım ortaklıkları potansiyel gruplara yerel bir restorana uyguladıkları çanak ile ulaşabilirler. Unutulmaması gereken son şey ise yatırım şirketi kurulurken uygulanan tüm işlemlerin müşteri çekmek üzerine olmasıdır.