• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Yatırım Yapabileceğiniz En iyi 5 Altcoin

Yatırım Yapabileceğiniz En iyi 5 Altcoin

2022’de Yatırım Yapabileceğiniz En iyi 5 Altcoin

2021 yılı bazılarımız için büyük bir yatırımdı, bazıları doğru zamanda doğru coin’e yaptığı yatırımlarla milyarder oldu, bazıları ise ne yazık ki bu fırsatları kaçırarak elde edeceği kazanımlardan müzdarip oldu.

Peki ya bu sürecin gerçekleşmesinden önce bunları bilmenin bir yolu varsa?

2022 için yatırım yapabileceğiniz en iyi 5 altcoini keşfedebileceğinizi hayal edin. Merak ediyorsanız, bugün şanslı gününüz, Çünkü bu yazıda paranızı yatırabileceğiniz en iyi 5 altcoini keşfedeceğiz.

2022’de En İyi 7 Kripto Para Hangisi

2022 Yılına Bu 7 Kripto Para Birimine Yatırım Yaparak Girin   Büyük potansiyele sahip kripto para birimleri arasında2022'de hangilerine yatırım yapılmalı?

İlgili İçerik

1. LUNA 

LUNA, Do Kwon ve Daniel Shin’e ait bir laboratuvar olan Terraform tarafından geliştirilen bir kripto para birimidir. Terra blok zincirinde bulunur ve  Terra blok zinciri, ethereum blok zinciri gibi özel bir blok zinciridir ve kripto para birimlerinin değişken doğası etrafında çalışan bir blok zinciri ağıdır.

Kararlı değerlere sahip sabit paralar veya kripto para birimleri üreten algoritmalar kullanır. Bu, onları altın veya ABD doları gibi dış varlıklarla ilişkilendirerek elde edilir.

Terra protokolü, halka açık bir hesabı olan ve doğrudan düşük işlem ücretleri ile çözülen fiat money benzeri kripto para birimlerinin oluşturulmasına yardımcı olur. Aynı zamandaLUNA,  türünün ilk örneğidir. Madencilik ve kontrol için kullanılan Terra blok zincirinin yerel simgesidir.

Kullanıcıların ve doğrulayıcıların blok zincirinde değişiklik yapma gücüne sahip olduğu anlamına gelir. Önerileri sunar, oylar ve uygularlar.

LUNA’ya yatırım yaparsanız, doğrulayıcılara yatırım yaparak daha fazla kazanabilirsiniz. Bunlar, gaz, istikrar ücretleri ve takas ücretlerinden ödüller kazanmak için blok zincirindeki işlemleri kaydeden ve doğrulayan kişilerdir.

Terra protokolü ile ne kadar çok kullanıcı etkileşime girerse, LUNA’nın değeri o kadar artacaktır. Akıllı sözleşmelerin kapılarını açan ve böylece zamanla değeri artan Ethereum gibi, LUNA da istikrarlı para ihtiyacı doğrultusunda listedeki yerini alır ve 2022’ye yaklaştığımız bu günlerde, uzun vadede bir şeyleri kaçırmamak için portföyünüze biraz LUNA ekleyebilirsiniz.

LUNA şu anda 31.1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 92.90 dolardan işlem görüyor. Diğerlerinin yanı sıra Binance, KuCoin, MEXC Global ve Hotbit’ten satın alabilirsiniz. Şu anda  dokuzuncu sıradadır.

2022’de yatırım yapılacak en iyi kripto paralar

Yeni Yıla Bu 7 Kripto Para Birimine Yatırım Yaparak Girin   Büyük potansiyele sahip kripto para birimleri arasında 2022'de hangilerine yatırım yapılmalı?

İlgili İçerik

2. Aave (AAVE)

AAVE, Aave’nin orijinal sembolüdür . Aave, kripto para birimlerinin  ödünç alınmasını izleyen merkezi olmayan bir borç verme platformudur. Kullanıcılar, üçüncü bir tarafın katılımı olmadan borç alır, ödünç verir ve faiz kazanır.

Aave, Stani Kulechov 2017 tarafından ETHLend adı altında kuruldu. Ancak Eylül 2018’de isim Aave olarak değiştirildi ve bunun altında borç verenleri ve borç alanları eşleştiren bir sistemden (yani bir P2P borç verme sistemi) fonları birleştirmek için bir sisteme dönüştürüldü.

Bu değişiklik faiz kazanmayı daha kolay ve hızlı hale getirdi. Aave protokolü, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışır ve kullanıcıların ETH, MANA, BAT vb. dahil olmak üzere yaklaşık 30 kripto para birimi ödünç vermesine ve ödünç almasına olanak tanır. Merkezi olmayan kredi hizmetlerine kolayca erişilebileceği açık kaynaklı bir ekosistem oluşturmayı amaçlar.

AAVE sahiplerinden AAVE kredisi kullanmaları halinde herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Ayrıca AAVE’yi güvenlik olarak kullanırlarsa ücretlerde indirim alırlar. Aynı şekilde AAVE’yi teminat olarak kullanırlarsa biraz daha borç alabilirler.

Aave protokolü, ödünç verme hizmetlerine ek olarak, diğerleri arasında Aave Pay, Aave Clearing ve Aave oyunları gibi başka ürünler de sunar. Yatırımcılar, AAVE’yi borç vererek veya elinde tutarak Aave’de kazanırlar. Bir borç veren olarak, yıllık %3’ün üzerinde getiri elde edeceksiniz.

Ayrıca hızlı bir kredi alarak kar elde edebilirsiniz. Hızlı krediler, başka bir blok oluşmadan (13 saniye) aynı işlem içinde verilir ve kapatılır ve teminat gerektirmez.

AAVE, değerini Aave protokolünün yönetiminde merkezi bir rol oynamaktan alır. Kullanıcıların kurallarında ve protokollerinde hangi değişiklikleri görmek istediklerine karar vermelerini sağlar. Ayrıca sınırlı arzından da değer kazanır. Bunun nedeni, hizmetlerden elde edilen ücretlerin %80’inin yakılmasıdır. Arzın sınırlandırılması, talep sabit kalırsa değerini artırmaya yardımcı olacaktır.

Kripto para birimlerinin benimsenmesinin artmasıyla birlikte, merkezi olmayan borç verme hizmetlerine de ihtiyaç duyulacaktır. AAVE şu anda 3,04 milyar dolar piyasa değeri ile 225,95 dolardan işlem görüyor. AAVE’yi Binance, OKEx ve MEXC Global’den satın alabilirsiniz.

3. Solana (SOL)

Solana (SOL), Solana blok zinciri platformunun yerel simgesidir. Ethereum blok zinciri ile benzerlikler paylaşır.

Solana blok zinciri, Solana Vakfı tarafından merkezi olmayan ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu uygulamaları barındırmak için Nisan 2019’da başlatıldı.

Kripto para olarak hareket etmenin yanı sıra, gerekli şartlar yerine getirildiğinde bir sözleşmenin şartlarını otomatik olarak yürüten akıllı bir sözleşme olarak kullanılabilir. Fungible olmayan belirteçleri çalıştırmak için kullanılabilir. Ayrıca yetkisiz merkezi olmayan finansal sistemler oluşturmak ve kullanmak için de kullanılabilir.

Benzer şekilde, oyun, sağlık, sosyal medya vb. gibi merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanılabilir. Proof-of-stake modelinin yanı sıra geçmiş kanıtı modeliyle işlemleri doğrulamak için sansüre dayanıklı bir ağ çalıştırır. Bu, işlemlerin hızlı ve güvenli bir şekilde işlenmesini sağlar.

Lansmanından bu yana SOL , yaklaşık $ 1,000’den 259 $ gibi rekor bir seviyeye ulaşmak için %1.000’in üzerinde bir artış yaşadı. Şu anda 55.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 179 dolardan işlem görüyor. BTC, ETH ve BNB’nin ardından tüm zamanların beşinci kripto para birimi olarak sıralanır.

Ethereum blok zincirine ortak benzerliği nedeniyle, yatırımcılar onu ETH ile karşılaştırıyor. Ancak ETH’den farklı olarak Solana, halihazırda bir hisse kanıtı modeli üzerinde çalışıyor. Ayrıca Solana, Ethereum’a kıyasla işlem başına ortalama 0,00025 $ maliyetle saniyede daha fazla işlem gerçekleştirebilir.

Dalgalı olmaya devam ederken risk profillerindeki yüksek getiri nedeniyle artacaktır. Gerçekten de 2022 için yatırım yapılacak altcoinlerden biri. SOL’u Binance, Huobi Global, Gate.io, Poloniex vb. yerlerden satın alabilirsiniz.

Bitcoin’e En İyi Alternatif Kripto Para Birimi

2022'de Bitcoin'e En İyi Alternatif 10 Kripto Para Birimi 2021'de, fiyatlarının %500'ün üzerine çıktığını gören Bitcoin'e birçok alternatif kripto para birimi dahil oldu. Bu durum,

İlgili İçerik

4. Cardano (ADA)

ADA , P2P işlemlerini kolaylaştırmak için kullanılan Cardano blok zincirinin yerel simgesidir. Cardano blok zinciri, Ouroboros adlı bir hisse kanıtı modelinde çalışan açık kaynak kodlu merkezi olmayan bir platformdur.

İlk olarak Eylül 2017’de piyasaya sürüldü. Diğer kripto para birimlerinin karşılaştığı birlikte çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik ve mevzuata uygunluk gibi sorunları çözmek için oluşturuldu. Charles Hoskinson ve Jeremy Wood tarafından kurulmuştur. Haskell’in programlama dili ile inşa edilen ilk blok zincirlerden biridir.

Cardano’nun blok zinciri, akıllı sözleşmeleri yürütmek ve güvenli ve ölçeklenebilir merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) geliştirmek için kullanılabilir. İki katmanı vardır – yerleşim ve hesaplama katmanları.

Yerleşim katmanı Bitcoin’e benzer. ADA’nın hesaplar arası transferini takip eder ve işlemleri kaydeder. Hesaplama katmanı, akıllı sözleşmelerin ve dApp’lerin Ethereum’a benzer şekilde platformda çalışmasına izin verir. Ayrıca, programcı olmayanların önceden kodlama bilgisi olmadan uygulamalar oluşturabilecekleri Marlowe adlı bir platforma sahiptir.

Benzer şekilde, geliştiricilerin blok zinciri üzerinde dApp’ler oluşturmasına olanak tanıyan Cardano blok zinciri Plutus’ta akıllı sözleşmeler yazmak için bir programlama diline sahiptir. Proof-of-stake modeliyle çalışan en büyük kripto para birimlerinden biridir. Sonuç olarak, iş kanıtı modelini kullanan benzer BTC ve ETH’ye çevre dostu bir alternatif olarak görülüyor.

Bu teknolojik değişiklikler ve DeFi ile akıllı sözleşmelerin sürekli olarak benimsenmesi, 2022 yılına kadar ADA için fiyat gelişiminin yönlendirilmesine yardımcı olabilir. Protokollere yatırım yapma ve dApp’ler geliştirme fırsatı ile birlikte, 2022’de ADA’ya yapılan yatırımlar bir zorunluluktur. İşlemleri kolaylaştırmak ve blok zinciri yönetimine katılmak için kullanılacak değer.

Şu anda 44,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile yedinci sırada yer alıyor. 1.38 dolardan işlem görüyor. ADA, Binance, MEXC Global, Hotbit, BitMart ve benzerlerinde bulunabilir.

5. Polkadot (DOT)

Polkadot, Web3 Vakfı tarafından dağıtılmış bilgisayar kullanımını kolaylaştırmayı amaçlayan bir projedir. Kullanıcıların / geliştiricilerin, diğerleri arasında Ethereum ve Cosmos gibi blok zincirlerini oluşturup çalıştırabilecekleri bir temel görevi görecektir.

Gavin Woods, Robert Habermeier ve Peter Czaban tarafından 2016 yılında diğer kripto para birimlerinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik ve kontrol sorunlarını çözmek için kuruldu. Kullanıcıların kontrole sahip olduğu merkezi olmayan bir web oluşturmaya çalışır.

Polkadot ağı, röle zinciri, paralel zincir (parachain) ve köprüler dahil olmak üzere üç tip blok zinciri çalıştırmak için tasarlanmıştır. Röle zinciri, diğer blok zincirlerinin bağlandığı ve işlemleri işlediği ana ağdır. Bu, saniyede 1000’den fazla işlemin işlenmesini mümkün kılar.

Bu aynı zamanda zincir boyunca birlikte çalışabilirliği de sağlar. Çift zincir, işlemlerini gerçekleştirmek için ana ağdaki bilgisayar kaynaklarını kullanan, kullanıcı tarafından oluşturulan ağlardır. Köprüler, Polkadot ağının merkezi bir taraf olmadan diğer blok zincirlerle etkileşime girmesine izin verecek.

Diğer blok zincirlerinden farklı olarak, geliştiricilere Polkadot ağını kullanarak blok zincirler arasında değer yaratmanın bir yolunu sunar. DOT, ağın yerel simgesidir ve Polkadot ağının işletilmesi ve bakımı için önemlidir. İki blok zinciri arasında veri alışverişi yapıldığında ağ ücretlerini ödemek için kullanılır. Birlikte çalışabilirlik haklarını doğrulamak için kullanışlıdır.

Kullanıcılar, DOT’a sahip olup yatırım yaparak, ağ yükseltmeleri veya düzeltmeleri için de oy kullanabilirler. Zamanla ağ, kullanıcıların birçok blok zinciri ile etkileşime girebileceği ve veri paylaşabileceği, iletişim kurabileceği ve bozuk değişim belirteçlerini paylaşabileceği çok zincirli bir platforma dönüşecek. Bir yatırımcı olarak DOT, değerli bir yatırımdır çünkü yıllık ortalama %10’luk bir getiri yüzdesi elde edersiniz.

DOT şu anda 29,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile Coingecko’da 10. sırada yer alıyor. 27.4 $ karşılığında işlem görüyor ve Binance, Kraken, Nominex, FTX, Bitrue ve benzerlerinden satın alınabilir.

Unutulmamalıdır ki kripto para birimine yatırım yapmak oldukça risklidir ancak bir şeye yatırım yapmak zorunda kalırsanız aşırı bir kayıp olabileceği gerçeğinden kolaylıkla ayırt edilebilirsiniz. Kripto alanındaki geri dönüşler şaşırtıcı olduğundan, bundan vazgeçmeyin ve her zaman kendi araştırmanızı yapın.