• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  532535,538
  % 1,40
 • BIST 100
  %

Yurt Dışından Ürün Getirip Satmak

Yurt Dışından Ürün Getirip Satmak

Yurt Dışından Ürün Getirip Satmak

Birçok yabancı ülkelerden düşük fiyat tarifesinden birçok ürün satın alınarak ülkemizden daha yüksek fiyat tarifesinden satışa sunulabilir. Özellikle Çin, Dubai, Arap Ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri ve birçok Avrupa ülkeleri bu anlamda tercih edilebiliyor. Bu ülkelerden ürün satın alınıp Türkiye piyasasından yüksek fiyata satışa sunulabilmesi açısından ilk olarak internet dünyasından ürün satışı konusunda bazı önemli püf noktaların bilinmesi gerekiyor. Aksi durumda yurt dışından satın alınan ürünler elde kalabilir ve harcanan para boşa gidebilir.

 

Yurt Dışından Getirilebilecek Ürünler

Ek ücretler ve komisyonlar ödemeden, yurt dışından ürün getirip satmak istendiğinizde özellikle çin menşeili, cep telefonu aksesuarları, kulaklık, araç aksesuarları, drone, elektrikli kaykay, bilgisayar malzemeleri, akıllı saat gibi en çok tercih edilen ürünler getirilerek internet üzerinden hızlı bir şekilde satılabilir. Yurt dışından ürün getirilerek internet üzerinden düşük komisyon bedeli ile kolayca satılabilir ve kazanç ise kredi kartı üzerinden alınabilir. Yurt dışından getirilen ürünler sayesinde kısa sürede yüksek kar marjı elde edilebilir. Yurt dışından getirilen ürünlerin satışı konusunda ayrıca tercihe göre aracı web siteler ile anlaşma sağlanabilir ve daha seri bir biçimde ürün satışı gerçekleştirilebilir.

 

Yurt Dışından Ürün Getirilmesinde Gerekli Olan Durumlar

Yurt dışından ürün getirilmesinde ayrıca bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Satın alınmak istenen ürünün çeşidi baz alınarak İhracatçılar Birliği’ne kayıtlı olunması, örneğin kulaklık satın alınmak istendiğinde kulaklık satışı yapan yurt dışı firmaları ile iletişime geçilmesi ve kulaklık hakkında internet üzerinden detaylı araştırmalar gerçekleştirilmesi, kulaklık reklam ve tanıtımları gerçekleştirilen organizasyonlara katılım sağlanarak birebir gözlem gerçekleştirilmeli, firmalara fiyat teklifi aktarılmalı, alanında uzman olan bir gümrük müşaviri ile iletişime geçilerek yurt dışından ürün getirilmesi için gerekli olan belgeler hazırlanmalı, gümrük müşaviri tarafından yurt dışından ürün ihracatı gerçekleştirmek isteyen birey adına Euro 1 dolaşım sertifikası, A.TR dolaşım sertifikası gibi belgelerin giderleri tahsil edilmeli, kulaklığın paket listesi, sigorta işlemleri ve fatura ödemesi gerçekleştirilmeli, hazırlanan belgeler doğrudan gümrük müşavirliğine teslim edilir ve gümrük müdürlüğüne başvurularak beyanname tescil ettirme işlemi gerçekleştirilmeli ve son işlem olarak da ürün teslimatı gerçekleştirilir.

 

Yurt Dışından Getirilen Ürünler Nereden Satılabilir?

Yurt dışından getirilen ürünler en pratik ve hızlı bir şekilde internet üzerinden satılabilir. Firmaların artık e-ticaret hizmetleri sunması ve müşterileri ile online olarak iletişim kurması sayesinde internet üzerinden de geniş bir pazar ağına sahiptir. Bu sebeple yurt dışından getirilen ürünlerin kolayca, güvenli ve uygun fiyat tarifesinden satılması açısından birçok firmalar tarafından internet kanalı tercih ediliyor.

 

Yurt Dışından Getirilen Ürünlerden Kazanç Sağlanır mı?

Yurt dışından getirilen ürünlerin kalitesine, kullanım alanına ve sahip olduğu fiyat tarifesine göre kazanç oranı da farklılık gösteriyor. Özellikle Türkiye’den yoğun talep gören ürünler satışa sunulduğunda daha yüksek miktardan kazanç elde edilebiliyor. Bu bakımdan özellikle en popüler ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor.

 

Yurt Dışından Ürün Getirilmesi Riskli Mi?

Yurt dışından ürün getirilmesi konusunda gerekli prosedürlere uyulduğunda, en çok tercih edilen ürünler tercih edildiğinde ve getirilen ürünler Türkiye piyasasından uygun fiyat tarifesinden satışa sunulduğunda herhangi bir risk durumu olmaz. Fakat yurt dışından ürün satın alımında, satın alınan ürünlerin Türkiye’ye getirilmesinde, online olarak satışa sunulmasında bireylerin veya firmaların ayrıca gerekli eğitimleri alması gerekiyor. Birçok firmalar yurt dışından ürün getirerek internet üzerinden satışa sunuyor ve hızlı bir şekilde yüksek kazanç elde ediyor.

 

Para Kazanma ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız