• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi nasıl alınır? Ziraat Bankası, Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından biridir. Kuruluşu Osmanlı Devleti zamanlarına kadar dayanan Ziraat Bankası, köklü ve yüzyılların bankacılık tecrübelerini taşıyan sisteme sahiptir. Ziraat Bankası, tüketicilerin, otel, tatil, konaklama gibi çeşitli finansman ihtiyaçlarını karşılama amacıyla ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankanın söz konusu kredi ürününden yararlanabilmek için, kredi notunuzun iyi olması ve iyi bir kredi geçmişine sahip olmanız gerekmektedir. Tüm bu gerekli şartları taşıyan bireyler, rahatlıkla bankadan konut kredisi alabilirler.

·         Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

·         Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faiz Oranı

·         Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Geri Ödeme Koşulları

·         Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

·         Ziraat Bankası İletişim

Ziraat Bankası Kredi Oranları ve Şartları Neler

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

Ziraat Bankası’ndan kredi alabilmek için her bankada olduğu gibi burada da bazı şartları kabul etmeniz gerekiyor. Bu şartlar size özel olarak tek tek ifade edilmiştir. Şartları karşılamıyorsanız kredi almanız mümkün olmayacaktır.

·         İyi bir kredi notu, ihtiyaç kredisi için önemli şartlardan birisidir. Kredi notu kötü bireyler ne yazık ki bankadan kredi alamazlar.

·         Borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemiş olmanız, daha önce aldığınız borçları vaktinde ödemeniz, ihtiyaç kredisi verilirken bakılan önemli şartlardan biridir.

·         Sigortalılık durumu da bankanın önemsediği bir diğer veridir

·         Aylık geliriniz de alabileceğiniz krediyi büyük çapta etkiler. Eğer aylık geliriniz, almak istediğiniz kredi aylık taksit tutarının iki katı veya daha fazlası ise, çok kolay bir şekilde o kredi ürününü alabilirsiniz.

·         Düzenli gelir elde ediyor olmak da kredi konusunda çok önemli.

·         Serbest meslek erbaplarının, 3 yıllık vergi levhalarını göstermeleri gerekiyor. Eğer 3 yıl boyunca faaliyette olan bir işletmeye sahip değilseniz, son tarihli vergi levhanızı ve matrahınızı getirmelisiniz.

Ziraat Bankası Şubelerinden Kredi Başvurularınızı Yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

Ziraat Bankası mevcut tüketicilere aylık %1,64 faiz oranıyla kredi ürünü sunmaktadır. Söz konusu faiz oranı, kişinin kredi notuna, almak istediği kredi tutarına ve vade süresine göre değişkenlik gösteriyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Koşulları

Ziraat Bankası’ndan talep edilecek ihtiyaç kredisi geri ödeme koşulları, alınan kredi miktarına göre artıp, azalabilmektedir.

·         10.000 TL ihtiyaç kredisi için; Ziraat Bankası’ndan talep edilecek 10 bin liralık kredi, 36 aylık vadede aylık 390 lira taksitler halinde geri ödenmektedir.

·         20.000 TL ihtiyaç kredisi 36 aylık vadede aylık toplam 780 lira taksitler halinde ödenmektedir. Söz konusu kredi ürünün aylık faiz oranı %1,64’tür.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisini hemen herkes alabilir. İyi bir kredi notuna ve aylık gelire sahip olan kişiler bu kredi ürününü kullanma konusunda herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar.

·         20 yaşından büyük olanlar

·         Aylık geliri, aldığı krediyi ödemeye yeten kişiler

·         Borçlarını düzenli ödemiş olanlar.

·         İyi bir kredi notuna sahip bireyler

·         70 yaşından genç olanlar.

·         Sigortalı çalışanlar veya sigorta primlerini ödeyenler.

Ziraat Bankası İletişim

Ziraat Bankası ile ihtiyaç kredisi konusunda görüşmek isterseniz, aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Söz konusu bu bilgiler vasıtasıyla banka ile iletişime geçebilir ve kredi ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Ziraat Bankası Telefon Numarası: 0850 220 0000

Ziraat Bankası Mail Adresi: [email protected]