• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  534115,132
  % 0,04
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Kredi Kartı

Ziraat Bankası Kredi Kartı

Ziraat Bankası Kredi Kartı

Ziraat Bankası, Türkiye’nin en büyük bankasıdır. Hem devlet bankası olarak hem de diğer tüm bankalar arasında en büyük banka olarak bilinmektedir. Gerek kredi kartı destekleri gerek ucuz kredi konusunda müşterilerine her zaman yardımcı olan, ve yardım etmeyi seven Ziraat Bankası, sunmuş olduğu kredi kartı ürünüyle sizlere yardımcı oluyor. Sizlerde Ziraat Bankası kredi kartı alabilir ve kart hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılıyor. Kart başvurusu için en yakın Ziraat Bankası şubesine erişim sağlamanız gerekmektedir. Şubeye erişim sağlayarak, kredi kartı almak istediğinizi söylüyor ve bu şekilde başvuru işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

 • En yakın Ziraat şubesine erişim sağlayın.
 • Kredi kartı almak istediğinizi söyleyin.
 • Eğer hesabınız yoksa, ilk olarak size bir banka hesabı açıyorlar.
 • Hesabınız açıldıktan sonra, hemen kredi kartınız onaylanıyor ve birkaç gün içerisinde kartınız adresinize ulaşıyor.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama işlemleri için tıklayınız.

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası kredi kartı limiti, tamamen size göre belirleniyor. Aylık geliriniz, kredi notunuz ve maddi durumunuz bu limiti belirleyen önemli etkenlerden biridir. Eğer iyi bir geliriniz varsa, daha kolay bir şekilde kredi kartı alabilir ve daha yüksek limitlere kavuşabilirsiniz. Bankalar, yasal limitler dahilinde, aylık gelirin en fazla dört katına kadar kredi kartı verebiliyor. Üstelik bu, kredi kartını alalı bir yıl olmuş kişiler için geçerli bir limit. Kredi kartı alalı bir yılı geçmemiş kişiler, aylık gelirlerinin en fazla iki katına kadar kredi kartı limiti alabilmektedir.

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Şifre Alma

Ziraat Bankası kredi kartı şifre alma işlemi basit, rahat ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Şifre alma süresi genelde en fazla 10 dakika sürer. Bunun için, Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor.

 • En yakın Ziraat Bankası şubesine gidin ve kartıma şifre almak istiyorum deyiniz.
 • Kimlik kartınızı ve müşteri numarasını verip işlemlere başlanmasını bekleyin.
 • Şifre alma süresi en fazla 5-10 dakika sürer.
 • Şifrenizi aldıktan sonra, Ziraat kartınızı internet alışverişlerine de açabilirsiniz, böylece kartınızı uzun süre kullanabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Erteleme

Ziraat Bankası kredi kartı borcunuzu ertelemek çok kolay. Erteleme işlemi için ilk olarak, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini ya da Ziraat Bankası şubelerini kullanmak gerekiyor. Bunun için ilgili bölümle irtibata geçin ve kart borcunuzun ertelenmesini talep edin. Erteleme süresi en fazla 3 aydır. Borcunuzu üç ay vade ile erteleyebiliyorsunuz. 3 aylık erteleme için peşin faiz ödemesi yapmanız gerekiyor. Ödeme yapacağınız faiz oranı her ay başına %1,89 olarak tahsil edilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme işlemlerini için banka şubelerinden yapabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartınızı oldukça kolay ve rahat bir şekilde iptal edebilirsiniz. İptal işlemi, Ziraat Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Hemen en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilir ve kredi kartı iptal işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınız iptal edildikten sonra, kartınızı ATM soketine yerleştirip, ATM’nin yutmasını sağlayabilir veya doğrudan kırıp çöpe atabilirsiniz.

 • En yakın Ziraat Bankası şubesine kimlik kartınızla ulaşım sağlayın.
 • Sıra numarası alın. Sıra numaranızı kimlik kartınızla almalısınız.
 • Sıranız geldiğinde, kart iptali istediğinizi söyleyin.
 • Müşteri görevlisi kredi kartınızı iptal edecektir.

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

Ziraat Bankası kredi kartı faiz oranları, yapılan harcama ve süre tipine göre değişiklik gösterir. Örneğin, kredi kartı borcunuzu geciktirdiğinizde ödediğiniz faiz ile, alışveriş yaparken harcadığınız tutar için ödediğiniz faiz birbirinden farklıdır. Aşağıda kredi kartı harcama türlerine göre faiz oranları verilmiştir.

Alışveriş Faiz Oranı: Kredi kartınızla tek çekim işlemleri için ödeyeceğiniz faiz oranıdır. Banka bu işlemi %1,89 faiz alarak tahsil etmektedir.

Nakit Çekim Avans Faiz Oranı: Nakit çekimde ödeyeceğiniz faiz oranıdır. Kredi kartı limitini kullanarak borç alanlar bu oranı öderler. Tahsili istenen oran %1,89 artı komisyondur.

Gecikme Faiz Oranı: Kredi kartınızın asgari kısmını geciktirdiğiniz zaman ödeyeceğiniz faizdir. Oranı %2,19’dur ve sadece asgari tutar geciktirildiğinde talep edilir.

Limit Aşım Faizi: Kredi kartınızın limitini aştığınızda ödeyeceğiniz faiz oranıdır %1,89 olarak tahsil edilir.

Akdi Faiz: Kredi kartınızın asgari ödeme tutarı dışında kalan kısmı için alınan faizdir. Sadece geciktirildiğinde alınır. Oranı %1,89’dur.

Ziraat Bankkart Başak Bussines Kredi Kartı Faiz Oranları İçin Tıklayınız.

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Faiz Oranları için Tıklayınız.

 

Ziraat Bankası Asgari Ödeme Ne Kadar?

Ziraat Bankası asgari ödeme oranı en az %20’dir. Sadece Ziraat Bankası değil, bütün bankalarda aynıdır. Asgari ödeme oranı kredi kullanım süresine göre belirlenmektedir. Eğer kredi kartı alalı henüz bir yıl olmadıysa yüzde 30, bir yıl olduysa yüzde 20 oranında asgari ödeme tutarına tabii olursunuz. Yani sonuç olarak 1000 TL’lik bir kredi kartı borcunun asgari ödemesi 200 TL ya da 300 TL gelir.