• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Nedir?

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Nedir?

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Nedir?

Ziraat bankkart combo kredi kartı nedir, nasıl kullanılır, avantajları ve dezavantajları nelerdir, nasıl sahip olunur?

Ziraat bankkart combo kredi kartı uygulaması başladığından bu yana bankanın tüm hesap sahipleri bu uygulamadan yararlanmaktadır. İngilizcede birleşik ve birbirine karışık, karma anlamları taşıyan combo eki aslında kart hakkında bize yeterince fikir vermektedir. Vadesiz mevduat hesabıyla kredi kartı hesabını aynı kart üzerinde taşıyan kart uygulaması hem bankart hem de kredi kartı özelliklerinin tamamını taşımaktadır. Kart iki yüzden oluşur.

Ön kısımda kredi kartına ait bilgiler yer alır. Kredi kartı numarası, son kullanım tarihi ve kart sahibinin adı. Arka yüzünde ise bankkart bilgilerine yer verilmiştir. Bankkart numarası, IBAN numarası ve son kullanım tarihine ek olarak her iki kartın da CVC2 kodları yer almaktadır. Hem slip hem de chip kullanımına uygun olarak tasarlanan bu kartlar her iki hesabın da seçimli olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı

Ziraat Combo Kart nasıl Kullanılır?

Ziraat combo kart alışverişlerinizde kullandığınızda pos makinelerinde seçim işlemine tabi tutularak kullanılabilmektedir. Pos makinesinde ödeme aşamasına gelindiğinde, işlem yapılacak kartı belirleyebilmek için bir seçenek ekranı açılıyor. Sistem bankkart ve kredi kartları seçeneğinden birinin seçilmesiyle işlemine devam ediyor. Bankamatiklerde de yine şifre işlemleri sırasında kart seçenekleriyle devam ediyor ve kartlardan birini seçerek devam edebiliyorsunuz. Combo cart son derece pratik bir kullanım şekline sahip.

Combo Kart Avantajları ve Dezavantajları

Ziraat combo kartın en büyük avantajı iki kart yerine tek kart taşıyor olmanız. Ayrıca hesaplar arasında yapılan işlemlerde de avantaj sağlayarak aktarımların bankamatik üzerinde kolaylaşmasını sağlıyor. Dezavantajı ise unutkanlığınıza veya pos makinesinin yanlış kullanımına bağlı. Zira hesabınızda paranız yoksa ve siz kredi ile alışveriş yapmak istediğinizde bu seçimi yapmadığınızda işlemleri onaylamıyor. Bu nedenle mutlaka kart seçiminin yapılmış olmasından emin olmalısınız. Ve ayrıca istemediğiniz hesaptan harcama yapmanız da mümkün.

Nasıl Sahip Olunur?

Ziraat bankasında açılacak vadesiz mevduat hesabınızın ve onaylanmış kredi kartı başvurunuzun olması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli evrakları teslim ettikten sonra onay süreci devreye girecektir. Onay süreçleri artık çok kısa sürelerde gerçekleştiğinden, bu karta sahip olup olamayacağınızı hemen öğrenebileceksiniz. Her şey tamamlandığında kart adresinize kurye ile gönderilmektedir. Ziraat combo kart hakkında daha detaylı bilgi isterseniz ziraat bankası combo kart tanıtımına bakabilirsiniz.

* Nakit ihtiyaçlarınızda Ziraat Bankası yanınızda. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları nedir? hakkında detaylı bilgi öğrenmek isterseniz yazıyı mutlaka okumanızda fayda var.